REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Przedszkolaki w muzeum łowiecko-przyrodniczym w Nowosiółkach

SANOK / PODKARPACIE. Dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Sanoku przy ul. Sadowej wzięły udział w wycieczce do Muzeum łowiecko-przyrodniczego w Nowosiółkach.

Główną atrakcją było zwiedzanie galerii oraz wędrówka ścieżką przyrodniczą do punktu widokowego. W muzeum dzieci mogły obejrzeć ciekawe trofea łowieckie tj. „kapargę” – upolowaną na Syberii, poroże renifera z Laponii, niedźwiedzia z syberyjskiej tajgi, czy jelenia karpackiego , który jest symbolem Karpackich Parków Krajobrazowych.

indeks10

W muzeum można zapoznać się z formami rozwoju poroża jelenia i sarny europejskiej. Dzieci miały możliwość obejrzenia niedźwiedzia, wilka, lisa, łasicy gronostaja, a także wiele innych ciekawych eksponatów. Zaprezentowano również gatunki ptactwa zamieszkującego Bieszczady np. bocian biały oraz czarny, sójka, sroka, myszołów, jastrząb.

Po skończonym zwiedzaniu przewodnik przeprowadził przedszkolaków przez „ścieżkę przyrodniczą” do punkty widokowego. Dzieci po drodze mogły obserwować różne gatunki drzew, zwierząt, nasłuchiwać odgłosów ptaków oraz zobaczyć „domki” niektórych zwierząt (mrowisko, gniazda).

Finalną częścią wycieczki był grill zorganizowany w miejscowości Bystre.

materiały nadesłane

06-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)