REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Sąd zwraca prawo jazdy sprawcy kolizji z nieoznakowaną vectrą (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Sąd Rejonowy w Sanoku postanowił nie zatrzymywać prawa jazdy kierowcy, który 20 stycznia doprowadził do kolizji z nieoznakowaną vectrą sanockiej policji. Mężczyzna odebrał już dokument, teraz czeka na decyzję dotyczącą wysokości mandatu i liczby punktów karnych, które otrzyma.

20 stycznia na ul. Jagiellońskiej w Sanoku, w pobliżu przejazdu kolejowego doszło do kolizji z udziałem audi oraz nieoznakowanego radiowozu należącego do sanockiej komendy. Dwaj funkcjonariusze, którzy znajdowali się w uderzonym samochodzie trafili do szpitala. Jak się później okazało doznali stłuczeń kręgosłupa, były to jednak obrażenia poniżej dni siedmiu, stąd zdarzenie zakwalifikowano właśnie jako kolizję, a nie wypadek. Sprawcy nic się nie stało.

Pracujący na miejscu policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy kierowcy audi na podstawie art. 86 § 3 Kodeksu Wykroczeń. Sprawa trafiła zatem do sądu. Ten postanowił o zwrocie dokumentu.

„Zgodnie z art. 135 ust. 1 pkt. 2 Prawa i Ruchu Drogowym zatrzymanie prawa jazdy jest możliwe tylko w razie uzasadnionego podejrzenia, że kierowca popełnił m.in. wykroczenie za które może być orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Takim wykroczeniem niewątpliwie jest czyn przewidziany w art. 86 § 1 k.w. Jednakże sam fakt popełnienia takiego czynu nie może automatycznie przesądzać o konieczności zatrzymania prawa jazdy sprawcy” – czytamy w uzasadnieniu (pisownia oryginalna).

Kierowca audi odebrał już prawo jazdy. Jak mówi, teraz oczekuje na drugą rozprawę, która ma się odbyć do 12 lutego, a dotyczyć będzie wysokości mandatu. Następnie sprawa ma trafić ponownie do Komendy Powiatowej Policji w Sanoku, gdzie rozstrzygnie się kwestia liczby punktów karnych, jakie otrzyma sprawca stłuczki.

z1źródło: materiały dostarczone do naszej redakcji

z2źródło: materiały dostarczone do naszej redakcji

O zdarzeniu informowaliśmy tutaj:

SANOK: Wypadek z udziałem nieoznakowanej, policyjnej vectry. Dwóch funkcjonariuszy w szpitalu (FILM, ZDJĘCIA)

Znamy stan zdrowia policjantów nieoznakowanej vectry

KOLIZJA Z RADIOWOZEM: Relacja kierowcy audi. Policja: funkcjonariusze mieli zapięte pasy (FILM, ZDJĘCIA)

01-02-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)