REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Sąd zwraca prawo jazdy sprawcy kolizji z nieoznakowaną vectrą (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Sąd Rejonowy w Sanoku postanowił nie zatrzymywać prawa jazdy kierowcy, który 20 stycznia doprowadził do kolizji z nieoznakowaną vectrą sanockiej policji. Mężczyzna odebrał już dokument, teraz czeka na decyzję dotyczącą wysokości mandatu i liczby punktów karnych, które otrzyma.

20 stycznia na ul. Jagiellońskiej w Sanoku, w pobliżu przejazdu kolejowego doszło do kolizji z udziałem audi oraz nieoznakowanego radiowozu należącego do sanockiej komendy. Dwaj funkcjonariusze, którzy znajdowali się w uderzonym samochodzie trafili do szpitala. Jak się później okazało doznali stłuczeń kręgosłupa, były to jednak obrażenia poniżej dni siedmiu, stąd zdarzenie zakwalifikowano właśnie jako kolizję, a nie wypadek. Sprawcy nic się nie stało.

Pracujący na miejscu policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy kierowcy audi na podstawie art. 86 § 3 Kodeksu Wykroczeń. Sprawa trafiła zatem do sądu. Ten postanowił o zwrocie dokumentu.

„Zgodnie z art. 135 ust. 1 pkt. 2 Prawa i Ruchu Drogowym zatrzymanie prawa jazdy jest możliwe tylko w razie uzasadnionego podejrzenia, że kierowca popełnił m.in. wykroczenie za które może być orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Takim wykroczeniem niewątpliwie jest czyn przewidziany w art. 86 § 1 k.w. Jednakże sam fakt popełnienia takiego czynu nie może automatycznie przesądzać o konieczności zatrzymania prawa jazdy sprawcy” – czytamy w uzasadnieniu (pisownia oryginalna).

Kierowca audi odebrał już prawo jazdy. Jak mówi, teraz oczekuje na drugą rozprawę, która ma się odbyć do 12 lutego, a dotyczyć będzie wysokości mandatu. Następnie sprawa ma trafić ponownie do Komendy Powiatowej Policji w Sanoku, gdzie rozstrzygnie się kwestia liczby punktów karnych, jakie otrzyma sprawca stłuczki.

z1źródło: materiały dostarczone do naszej redakcji

z2źródło: materiały dostarczone do naszej redakcji

O zdarzeniu informowaliśmy tutaj:

SANOK: Wypadek z udziałem nieoznakowanej, policyjnej vectry. Dwóch funkcjonariuszy w szpitalu (FILM, ZDJĘCIA)

Znamy stan zdrowia policjantów nieoznakowanej vectry

KOLIZJA Z RADIOWOZEM: Relacja kierowcy audi. Policja: funkcjonariusze mieli zapięte pasy (FILM, ZDJĘCIA)

01-02-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)