REKLAMA
REKLAMA

AUTOSAN: Wciąż jedna oferta na zakup fabryki. Kto spasował? Wcześniejszy inwestor czy Polska Grupa Zbrojeniowa?

SANOK / PODKARPACIE. 29 stycznia minął termin składania ofert na zakup Autosanu. Wiadomo, że na biurko syndyka wpłynęła jedna oferta. Szczegóły propozycji inwestora poznamy w środę. W tym dniu Ludwik Noworolski otworzy kopertę z ofertą. Wiadomo już, że albo z nabycia fabryki zrezygnował wcześniejszy podmiot, albo do gry nie włączyła się Polska Grupa Zbrojeniowa.

Przypomnijmy, wszystko miało stać się jasne do końca 2015 roku. Syndyk Ludwik Noworolski przedstawił ofertę sędziemu komisarzowi Andrzejowi Leśniakowi nadzorującemu sprzedaż fabryki. Propozycja zakładała zakup Autosanu za więcej niż 19 mln zł. Okazało się jednak, że w ramach uzyskanego pozwolenia (do końca 2015 roku), nie było możliwe podpisanie finalnego kontraktu sprzedaży zakładu. Z tego powodu termin zbycia fabryki przesunięto na koniec marca 2016 roku z założeniem okresu składania ofert do 29 stycznia. Warto zaznaczyć, że zachowano dotychczasowe warunki sprzedaży Autosanu, czyli przejęcie załogi, kontynuację produkcji autobusów oraz cenę minimalną wynoszącą 19 mln zł. Syndyk otrzymał pozwolenie na podjęcie samodzielnej decyzji przy wyborze nowego właściciela.

Jak dowiadujemy się w Wydziale Gospodarczym Sądu Rejonowego w Krośnie, syndyk Autosanu otrzymał jedną ofertę. Co to oznacza?

Wydłużenie terminu na składanie ofert powodowało jednocześnie, że złożone do tej pory propozycje nie będą brane pod uwagę. Dlatego podmiot, który wyrażał chęć zakupu fabryki musiał jeszcze raz przedstawić swoje warunki – mówi Andrzej Leśniak, sędzia Sądu Rejonowego w Krośnie.

Zatem albo z nabycia zakładu zrezygnował inwestor, który składał ofertę pod koniec 2015 roku, albo nie ziściły się nadzieje związkowców, którzy marzyli o włączeniu się do walki o Autosan Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Syndyk Ludwik Noworolski zadecydował, że kopertę z ofertą otworzy w środę 3 lutego. Wtedy okaże się, przede wszystkim kto jest zainteresowany nabyciem przedsiębiorstwa i czy jego propozycja spełnia wymogi formalno-prawne.

Trzeba uzbroić się w cierpliwość – mówi Andrzej Leśniak.

Najświeższe informacje w sprawie Autosanu będziemy przekazywać na bieżąco.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

AUTOSAN: Przedstawiciele Polskiej Grupy Zbrojeniowej odwiedzili zakład. „Syndyk wybierze ofertę najkorzystniejszą finansowo”

1

01-02-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)