REKLAMA
REKLAMA

Sanok stolicą polskiego unihokeja! Nasze szkoły pokazały klasę (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Worek medali przywiozły z mistrzostw Polski w unihokeju reprezentacje sanockich szkół. Złote krążki wywalczyli uczniowie ZS3 oraz G3. Srebrne: ZS2 i SP4. Brązowy: G3. Duży sukces odniosły również unihokeistki z małej szkoły w Niebieszczanach.

Mistrzostwa Polski – Elbląg 2016. Szkoły Podstawowe, dziewczęta

Olbrzymim sukcesem zakończyły się mistrzostwa Polski dla malutkiej szkoły w Niebieszczanach. W historycznym, pierwszym występie na tym szczeblu rozgrywek, unihokeistki reprezentujące gminę wiejską Sanok dzielnie walczyły i toczyły wyrównane boje nawet z późniejszymi mistrzyniami Polski. Ostatecznie, Niebieszczany zajęły 7. miejsce. Dla porównania, warto zaznaczyć, że w całej szkole, w szóstej klasie uczy się zaledwie… 8 uczennic, w Sanoku nawet 50.

Wyniki:

SP Niebieszczany – SP Żabi Róg 0:3
SP Imbramowice – SP Niebieszczany 0:4
SP Niebieszczany – ZS Brzeźnica 1:1
SP Niebieszczany – SP Radzewie 1:2
SP Trzebinia –  SP Niebieszczany 5:0
SP Niebieszczany – SP Pustków 1:0

Szkoła Podstawowa w Niebieszczanach – 7. miejsce w Polsce

5

Na zdjęciu. Górny rząd: Maria Wilk, Katarzyna Tchórz, Paulina Grzyb, Magdalena Fal, Monika Hac, Oliwia Wojtuszewska, Julia Gołda. Dolny rząd: Magdalena Pałys, Joanna Czubek, Oliwia Grzyb, Wioleta Pałys, Kinga Sitarz. Opiekun: Krzysztof Sokołowski.

Mistrzostwa Polski – Elbląg 2016. Szkoły Podstawowe, chłopcy

Do złota zabrakło naprawdę niewiele. W finale, drużyna SP4 grała z SP Kramarzyny, a więc zespołem, który w fazie grupowej musiał uznać wyższość sanoczan przegrywając 3:5. Niestety presja związana z finał okazała się bezlitosna dla naszej drużyny, która po niespodziewanych błędach uległa 1:3. Wielki triumf był na wyciągnięcie ręki, ale srebrny medal jest również dużym osiągnięciem. Młody skład daje nadzieję na 1. miejsce już za rok.

Wyniki:

SP nr 4 Sanok – SP Małe Walichnowy 4:2
SP nr 4 Sanok – SP Płoskinia 7:1
SP Sicienko – SP nr 4 Sanok 3:8
SP nr 4 Sanok – SP Kotlin 7:2
SP nr 4 Sanok – SP Kramarzyny 5:3
SP nr 4 Sanok – SP Trzebiatów 4:0
SP nr 4 Sanok – SP Kramarzyny 1:3

Najlepszym strzelcem turnieju okazał się reprezentant SP4 Łukasz Piotrowski.

Szkoła Podstawowa nr 4 w Sanoku – 2. miejsce w Polsce

3

Na zdjęciu. Górny rząd: opiekun Bartłomiej Grega, Adam Sawicki, Michał Słapiński, Michał Starościak, Krystian Lisowski, Mateusz Piotrowski, Bartłomiej Bolacki. Dolny rząd: Dawid Bobowski, Kacper Rudy, Łukasz Piotrowski, Jakub Strzęciwilk, Szymon Herman, Marcel Karnas.

Mistrzostwa Polski – Elbląg 2016. Gimnazja, chłopcy

To kategoria, w ramach której unihokejowa Polska przekonała się o sile Sanoka najdobitniej. G3 zdobyło złoto, a G1 brąz. Niewiele zabrakło, aby w dalekim Elblągu doszło do wewnętrznej rozgrywki pomiędzy sanockimi szkołami. W półfinale, G1 minimalnie przegrało z Kotlinem 0:1. Dramaturgii nie zabrakło również w meczu decydującym o tytule. O podziale medali zadecydowały karne. W meczu było 2:2, w karnych 2:1 dla G3.

Wyniki:

Gim. nr 3 Sanok – Gim. Zielona Góra 3:1
Gim. Gardeja – Gim. nr 3 Sanok 2:5
Gim. Młynary – Gim. nr 3 Sanok 1:7
Gim. nr 3 Sanok – Gim. Brójce 1:0
Gim. nr 3 Sanok – Gim. Kotlin 2:2
Gim. Niechanowo – Gim. nr 3 Sanok 2:6
Gim. nr 3 Sanok – Gim. Kotlin 2:2 k.2:1

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Maciej Witan z G3.

Gimnazjum nr 3 w Sanoku – 1. miejsce w Polsce

4

Na zdjęciu. Górny rząd od lewej: Kacper Cęgiel, Tymoteusz Glazer, Domino Pielech, Szymon Latusek, Filip Kwolek, Jakub Izdebski, Grzegorz Woźny, opiekun Adam Dmitrzak. Dolny rząd od lewej: Wojciech Pisula, Patryk Myćka, Mateusz Rogos, Piotr Gomułka, Maciej Witan.

Wyniki:

Gim. nr 1 Sanok – Gim. Subkowach 6:0
Gim. nr 1 Sanok – Gim. Niechanowo 2:3
Gim. Łambinowice – Gim. nr 1 Sanok 0:2
Gim. Kębłowo – Gim. nr 1 Sanok 1:3
Gim. Gdynia – Gim. nr 1 Sanok 0:1
Gim. Kotlin – Gim. nr 1 Sanok 1:0
Gim. Niechanowo – Gim. nr 1 Sanok 0:1

Gimnazjum nr 1 w Sanoku – 3. miejsce w Polsce

2

Skład Gimnazjum nr 1 w Sanoku: Patryk Rycyk, Jakub Najsarek, Seweryn Fus, Mateusz Hydzik, Mateusz Buczek, Sebastian Kwiatkowski, Bartosz Florczak, Adrian Frankiewicz, Damian Ginda, Sebastian Bar, Jakub Bukowski. Opiekun Piotr Zagórski.

Mistrzostwa Polski – Elbląg 2016. Licealiada, dziewczęta

Do pojedynku z faworyzowanym Zbąszynem sanoczanki przystępowały z imponującym bilansem trzech zwycięstw i stosunkiem bramek 14:1. Niestety, w decydującej rozgrywce nie miały wiele do powiedzenia. Na szyjach złotych medalistek sprzed roku, tym razem zawisły srebrne krążki.

Wyniki:

ZS nr 2 Sanok – LO Sulechów 4:0
ZSZ Braniewo – ZS nr 2 Sanok 0:5
LO Nowy  Kamień – ZS nr 2 Sanok 1:5
ZS nr 2 Sanok – ZS nr 1 Zbąszyn 0:6

Najlepszą bramkarką zawodów została Marta Wandrowska (ZS2).

Zespół Szkół nr 2 w Sanoku – 2. miejsce w Polsce

6

Skład ZS nr w Sanoku: Marta Wandrowska, Patrycja Kunda, Wiktoria Sochacka, Karolina Jasion, Magdalena Żytka, Karolina Karbowiniczyn, Diana Gondek. Opiekun Piotr Kot.

Mistrzostwa Polski – Elbląg 2016. Licealiada, chłopcy

W sporcie mówi się, że łatwiej jest zdobyć tytuł niż go obronić. Trudne wyzwanie podjęli reprezentanci Zespołu Szkół nr 3 w Sanoku i zadanie wykonali perfekcyjnie! Drużyna złożona z czołowych zawodników Sanockiej Ligi Unihokeja nie dała szans rywalom i pewnie sięgnęła po drugi triumf z rzędu. W przyszłym roku hat-trick? Trzymamy kciuki.

Wyniki:

I LO Żary – ZS nr 3 Sanok 1:4
ZS nr 3 Sanok – ZSP Łochów 6:2
ZSP Sulechów – ZS nr 3 Sanok 1:3
ZS nr 3 Sanok – ZS nr 1 Swarzędz 9:3

Indywidualne statuetki trafiły do dwóch graczy ZS3. Jakub Sujkowski został najlepszym strzelcem, natomiast Mateusz Olszowy najlepszym bramkarzem.

7

Na zdjęciu. Klęczą od lewej: Michał Nazarkiewicz, Mateusz Olszowy, Maciej Zygmunt, Paweł Muszański, Dominik Januszczak. Siedzą od lewej: Damian Brejta, opiekun Jarosław Dulęba, Jakub Sujkowski, Maciej Brukwicki, Mateusz Wojnarowski, Radosław Bomba.

źródło: materiały nadesłane, ZS nr 2 w Sanoku, szs.pl

02-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)