REKLAMA
REKLAMA

SANOK: W oczekiwaniu na dwukierunkowe Podgórze. Remont za blisko 465 tysięcy na finiszu (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Praktycznie zakończono prace budowlane na ulicy Podgórze. Jednak to, czy w obu kierunkach przejedziemy ją jeszcze w listopadzie zależy od firmy, która wykona oznakowanie poziome. Wpływ na to ma także kapryśna, jesienna pogoda, która uniemożliwia malowanie znaków na jezdni.

Niestety oznakowanie poziome wykona inna firma niż ta, która przeprowadziła roboty, uwagi na to, że decyzja o zabezpieczeniu środków finansowych na wykonanie oznakowania drogi dla ruchu dwukierunkowego zapadła 3 miesiące później niż zawarcie umowy z wykonawcą. Decyzję zatwierdzającą zmianę organizacji ruchu wydano początkiem listopada – informuje Michał Cyran, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych sanockiego starostwa.

Początkowo planowano, że w obu kierunkach sanoczanie przejadą w okolicy 18 listopada
 Obecnie termin ten jest nierealny, z uwagi na złe warunki pogodowe, które utrudniają zaplanowanie i wykonanie prac.

Nie jesteśmy w stanie precyzyjnie stwierdzić w jakim terminie nastąpią zmiany w ruchu ale dołożymy wszelkich starań, by oznakowanie wykonać do końca bieżącego miesiąca – dopowiada naczelnik.

Clipboard01

Warto przypomnieć, że organizacja na tym odcinku często sprawiała problemy nie tylko mieszkańcom ale i turystom, którzy poruszali się po naszym mieście

Ulica jednokierunkowa nie pozwalała także autobusom wycieczkowym na zatrzymywanie się na nowo powstałym parkingu obok sanockiego muralu.

Pod koniec lipca poinformowano, że wizja lokalna przeprowadzona wraz z policją i zarządca drogi, wypadła pomyślnie. Ponadto pomysł na dwukierunkowy przejazd ulicą Podgórze kilka lat temu był też konsultowany i pozytywnie oceniony przez biuro inżynierii drogowej.

Zgodnie z procedurami, kiedy uda się uzupełnić oznakowanie dotyczące ruchu dwukierunkowego, podobnie jak przy innych czynnościach, nastąpi jego odbiór przy udziale policji i zarządcy drogi.

Wówczas z odpowiednim wyprzedzeniem w mediach pojawią się stosowne informacje dotyczące zmian – podkreśla Michał Cyran.

4

Poprawa warunków dla przedsiębiorców, szkoły muzycznej i turystów

Na możliwość poruszania się w obu kierunkach z niecierpliwością czekają przedsiębiorcy działający w tamtej okolicy. Wówczas nie będzie konieczne zataczanie koła przez całe centrum miasta, aby dojechać czy wyjechać z Podgórza. Podobnie sprawa wygląda jeśli chodzi o szkołę muzyczną. Młodzież, którą rodzice przywożą na zajęcia z takich dzielnic jak Dąbrówka czy Wójtostwo, także oszczędza sobie wycieczek przez miasto. Bezpośrednio z Podgórza będą mogli wjechać na obwodnicę. Zmiany umożliwią także autokarom wjazd na parking zlokalizowany pod sanockim muralem.

Inwestycja kosztowała nieco ponad 463 tys. złotych. Natomiast za oznakowanie poziome i pionowe trzeba będzie jeszcze dopłacić około 10 tysięcy.

ZOBACZ TAKŻE:

09-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)