REKLAMA
REKLAMA

Sekretarz Stanu w MSWiA oraz Komendant Główny SG wizytowali granicę polsko-ukraińską (ZDJĘCIA)

Od 4 do 6 lutego Sekretarz Stanu w MSWiA Jakub Skiba wraz z Komendantem Głównym Straży Granicznej mjr. SG Markiem Łapińskim przebywali z wizytą roboczą w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej. Gospodarzem był Komendant BiOSG płk SG dr Piotr Patla.

Po zakończeniu wizyty, goście mieli okazję wziąć udział w koncercie noworocznym z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej.

W pierwszym dniu wizyty goście spotkali się z Ewą Leniart  wojewodą podkarpackim, a następnie wspólnie udali się na drogowe przejście graniczne w Budomierzu i Korczowej. W Budomierzu, wizytującym zaprezentowano technologię odpraw granicznych w jednym miejscu przez służby graniczne zarówno Polski jak i Ukrainy.  Natomiast, w Korczowej goście mieli okazję zapoznać się z infrastrukturą przejścia, a także planowanymi tam przedsięwzięciami inwestycyjnymi: m.in. przejściem granicznym na autostradzie.

Kolejnym punktem programu było zapoznanie z infrastrukturą i zadaniami realizowanymi w  komendzie Bieszczadzkiego Oddziału SG. Tutaj goście wizytowali Strzeżony Ośrodek ds. Cudzoziemców, Centrum Koordynacji Działań i Oddziałową Stację Obsługi Pojazdów.

W kolejnym dniu, zostało zaprezentowane przejście graniczne w Medyce. Goście mieli okazję ocenić funkcjonowanie przejścia drogowego, kolejowego jak i pieszego. W trakcie rekonesansu na przejściu w Medyce  przedstawiono m.in. procedury związane z przyjmowaniem wniosków o nadanie statusu uchodźcy oraz kontrolę autentyczności dokumentów. Omówiono też wykorzystanie wież obserwacyjnych i optoelektroniki w ochronie granicy państwowej.

Następnie, delegacja udała się na tzw. zieloną granicę chronioną przez Placówkę SG w Hermanowicach i Huwnikach, a także na miejsce planowanej budowy nowego przejścia granicznego w Malhowicach koło Przemyśla. W trakcie wizyty, goście zapoznali się także  z warunkami pełnienia służby w bieszczadzkich Placówkach SG w Ustrzykach Górnych i Wetlinie.

W sobotę (6 lutego), w godzinach wieczornych, goście wzięli udział w uroczystym koncercie noworocznym Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej na sali widowiskowej w Centrum Kulturalnym w Przemyślu. Koncert zaszczycił swoją obecnością Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński. Obecni byli także m. in. posłowie do Sejmu RP, przedstawiciele władz województwa podkarpackiego i samorządu, a także przedstawiciele innych służb mundurowych i instytucji, środowisk związanych ze Strażą Graniczną, emeryci oraz  funkcjonariusze i pracownicy Bieszczadzkiego Oddziału SG ze swoimi rodzinami.

Organizatorami koncertu byli: płk SG dr Piotr Patla – Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej oraz Robert Choma – Prezydent Miasta Przemyśla i Jan Pączek Starosta Przemyski.

BOSG

08-02-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)