REKLAMA
REKLAMA

Sekretarz Stanu w MSWiA oraz Komendant Główny SG wizytowali granicę polsko-ukraińską (ZDJĘCIA)

Od 4 do 6 lutego Sekretarz Stanu w MSWiA Jakub Skiba wraz z Komendantem Głównym Straży Granicznej mjr. SG Markiem Łapińskim przebywali z wizytą roboczą w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej. Gospodarzem był Komendant BiOSG płk SG dr Piotr Patla.

Po zakończeniu wizyty, goście mieli okazję wziąć udział w koncercie noworocznym z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej.

W pierwszym dniu wizyty goście spotkali się z Ewą Leniart  wojewodą podkarpackim, a następnie wspólnie udali się na drogowe przejście graniczne w Budomierzu i Korczowej. W Budomierzu, wizytującym zaprezentowano technologię odpraw granicznych w jednym miejscu przez służby graniczne zarówno Polski jak i Ukrainy.  Natomiast, w Korczowej goście mieli okazję zapoznać się z infrastrukturą przejścia, a także planowanymi tam przedsięwzięciami inwestycyjnymi: m.in. przejściem granicznym na autostradzie.

Kolejnym punktem programu było zapoznanie z infrastrukturą i zadaniami realizowanymi w  komendzie Bieszczadzkiego Oddziału SG. Tutaj goście wizytowali Strzeżony Ośrodek ds. Cudzoziemców, Centrum Koordynacji Działań i Oddziałową Stację Obsługi Pojazdów.

W kolejnym dniu, zostało zaprezentowane przejście graniczne w Medyce. Goście mieli okazję ocenić funkcjonowanie przejścia drogowego, kolejowego jak i pieszego. W trakcie rekonesansu na przejściu w Medyce  przedstawiono m.in. procedury związane z przyjmowaniem wniosków o nadanie statusu uchodźcy oraz kontrolę autentyczności dokumentów. Omówiono też wykorzystanie wież obserwacyjnych i optoelektroniki w ochronie granicy państwowej.

Następnie, delegacja udała się na tzw. zieloną granicę chronioną przez Placówkę SG w Hermanowicach i Huwnikach, a także na miejsce planowanej budowy nowego przejścia granicznego w Malhowicach koło Przemyśla. W trakcie wizyty, goście zapoznali się także  z warunkami pełnienia służby w bieszczadzkich Placówkach SG w Ustrzykach Górnych i Wetlinie.

W sobotę (6 lutego), w godzinach wieczornych, goście wzięli udział w uroczystym koncercie noworocznym Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej na sali widowiskowej w Centrum Kulturalnym w Przemyślu. Koncert zaszczycił swoją obecnością Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński. Obecni byli także m. in. posłowie do Sejmu RP, przedstawiciele władz województwa podkarpackiego i samorządu, a także przedstawiciele innych służb mundurowych i instytucji, środowisk związanych ze Strażą Graniczną, emeryci oraz  funkcjonariusze i pracownicy Bieszczadzkiego Oddziału SG ze swoimi rodzinami.

Organizatorami koncertu byli: płk SG dr Piotr Patla – Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej oraz Robert Choma – Prezydent Miasta Przemyśla i Jan Pączek Starosta Przemyski.

BOSG

08-02-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)