REKLAMA
REKLAMA

Alkohol i narkotyki nie idą w parze z prowadzeniem samochodów

PODKARPACIE. 56 kierujących, którzy usiedli za kierownicą mimo wypitego wcześniej alkoholu ujawnili wczoraj rano podkarpaccy policjanci w ramach działań „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 13 346 kierujących pojazdami na drogach Podkarpacia.

Zatrzymali 45 uprawnień do kierowania. W piątek w działaniach „Alkohol i Narkotyki” policjanci wyeliminowali z ruchu 29 kierujących pod wpływem alkoholu.

Policyjna akcja „Trzeźwy poranek” rozpoczęła się wczoraj  o godz. 4.  Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia – nietrzeźwych kierowców. Policjanci skontrolowali w tym czasie 13 346 kierowców. Ujawnili 56 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U 26 kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila. Ci kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 30 odpowie za wykroczenie. W czasie działań policjanci zatrzymali 45 uprawnień do kierowania.

W piątkowych działaniach „Alkohol i Narkotyki” policjanci mieli na celu eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących oraz tych, którzy usiedli za kierownicę pod wpływem narkotyków. Na podkarpackich drogach policjanci skontrolowali 10 452 kierowców. Ujawnili 32 kierujących pod wpływem alkoholu. U 13 kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Pozostałych 19 odpowie za wykroczenie. Policjanci zatrzymali 16 uprawnień do kierowania. Jeden z kontrolowanych kierowców nie zastosował się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

1982961123

KWP

08-02-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)