REKLAMA
REKLAMA

PRACA w Straży Granicznej? UWAGA trwa nabór

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Z początkiem kwietnia Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej wznowił nabór chętnych do służby w swoich szeregach. W ciągu całego roku zostanie przyjętych blisko 100 nowych funkcjonariuszy.

Ostatni nabór prowadzono w lutym. Wówczas służbę rozpoczęło 20 nowych pograniczników. Wyłoniono ich spośród 600 kandydatów.

Chętnych jest sporo, stąd i konkurencja jest bardzo duża. Mimo, że praca nie jest lekka, najczęściej w terenie w trudnych warunkach atmosferycznych, to zainteresowanie służbą na naszej granicy nie maleje. Skąd taka tendencja? Przede wszystkim to całkiem dobre zarobki, nawet dla tych, którzy dopiero zaczynają. Z danych statystycznych wynika, że początkujący pogranicznik miesięcznie zarabia blisko 2000 złotych na rękę. Natomiast po podwyżce z 2016 roku, która objęła służby podległe MSWiA, średnia pensja funkcjonariusza Straży Granicznej wzrośnie z 4,4 tys. złotych do 4,6 tys złotych. Taka praca, z perspektywą awansu i różnorodnymi przywilejami, może być zachęta dla tych, którzy nie chcą wyjeżdżać za granicę.

Początkiem kwietnia BiOGS postanowił wznowić nabór. Z góry ustalono, że zostanie on wstrzymany, gdy liczba chętnych, którzy zapiszą się na złożenie dokumentów, sięgnie tysiąca osób.

Aktualnie cały czas trwają przyjęcia, a zainteresowanie jest spore. Kolejne będą ogłoszone w lipcu i październiku – mówi mjr Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. – Łącznie w ciągu tego roku przyjmiemy blisko 100 nowych funkcjonariuszy – dodaje.

1-25955_g

Postępowanie kwalifikacyjne ma dwa etapy. Najpierw należy załatwić formalności związane ze składaniem dokumentów i właściwych zaświadczeń oraz ich weryfikacją. Następnym punktem jest wstępna rozmowa kwalifikacyjna, testy psychologiczne oraz psychofizyczne.

Natomiast etap drugi składa się z egzaminów w ośrodku szkoleniowym SG. Kandydaci rozwiązują testy pisemne z wiedzy ogólnej i języka obcego. Sprawdzana jest także ich sprawność fizyczna oraz przeprowadzana kolejna rozmowa kwalifikacyjna.

Osoby, które pozytywnie przejdą wszystkie etapy rekrutacji i zdobędą pracę, trafią do placówek Straży Granicznej w Medyce, Lubaczowie i Korczowej.

pao

28-04-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)