REKLAMA
REKLAMA

„Solidarność” w SPGK ma nowego przewodniczącego. Jerzy Szczudlik wygrał 1 głosem!

SANOK / PODKARPACIE. Przewagą 1 głosu, wybory na nowego przewodniczącego zakładowej Solidarności przy SPGK wygrał Jerzy Szczudlik. Pokonał Bogdana Maśniaka. Na tym stanowisku zastąpi Piotra Biodrowicza, który funkcję szefa piastował od 24 lat.

Walne zebranie delegatów odbyło się w miniony piątek. 11 głosów otrzymał Bogdan Maśniak, 12 Jerzy Szczudlik i to on został nowym przewodniczącym „Solidarności” przy SPGK.

Na tej funkcji zastąpi Piotra Biodrowicza, który szefował związkowi przez 24 lata.

Prawie ćwierć wieku, to kawał historii związku i trudno jest streścić wszystko, co się w tym czasie działo. Z uwagi na sytuację, jaka wynikła w ostatnim czasie pomiędzy związkiem a zarządem spółki i zarządem miasta oraz z uwagi na niepotrzebny szum wywołany przez niektórych związkowćów, na pewno czuję ulgę – mówi Piotr Biodrowicz i dodaje: – W moim odczuciu wybór delegatów jest dobrym wyborem. Jerzy Szczudlik był zawsze bardzo aktywnym członkiem „Solidarności”, poświęcał mu bardzo dużo czasu, pomagał. Sądzę, że sobie poradzi.

W ostatnich tygodniach życiem zakładowej „Solidarności” targały kłótnie i nieporozumienia. Grupa związkowców z Bodganem Maśniakiem na czele zarzucała byłemu kierownictwu bierność, brak dbałości o ochronę interesów pracowników oraz niegospodarność. Były już przewodniczący tłumaczył, że to bzdury. Obu stronom nie brakowało merytorycznych argumentów. Wydaje się, że wybory zakończyły spór.

Teraz swoją szansę na przewodniczenie „Solidarności” w SPGK otrzymał Jerzy Szczudlik.

1Foto: archiwum Esanok.pl

18-01-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)