REKLAMA
REKLAMA

Srebro i 2 brązowe medale na Mistrzostwach Polski Łuczników (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW24.PL / PODKARPACIE. W dniach 12-13 marca 2016 roku na hali sportowej w Zgierzu odbyły się XXVI Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (kadetów). W Mistrzostwach wzięło udział  95 zawodniczek i 115 zawodników z całej Polski. Gminę Brzozów reprezentowało 5 łuczników.

W pierwszym dniu rozegrano kwalifikacje 2 x 18 m , gdzie nasze dwie zawodniczki spisały się dobrze strzelając wysoko. Wiktoria Toczek uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Brzozowie po kwalifikacjach zajęła 4 miejsce z wynikiem 535 pkt natomiast Patrycja Piotrowska uczennica Gimnazjum w Brzozowie zajęła 6 miejsce z wynikiem  533 pkt. Wśród mężczyzn Dawid Lasek zajął 56 miejsce, Kij Konrad 105 miejsce, Kij Kacper 112  miejsce.

zawody03

W godzinach popołudniowych przystąpiono do strzelania pojedynków drużyn mieszanych tzw. Mikstów. Mikst Sagit Humniska w składzie Wiktoria Toczek i Dawid Lasek po kwalifikacjach z wynikiem 1032 pkt zajmował 14 miejsce. Do pojedynków przystępuje 16 mikstów. Nasza drużyna w pierwszym pojedynku spotkała się z mikstem z Żywca i w tym pojedynku nasi zawodnicy spisali się wzorowo wygrywając 6:0, w następnym pojedynku z Tramp Jarosław wygrali 6:2, w następnym pojedynku spotkali się z mikstem nr 1 z Żywca i tu nie sprostali rywalom przegrywając 2:6. Tym samym  Mikst Sagit Humniska zajął 3 miejsce zdobywając brązowy medal.

W niedzielę przystąpiono do rywalizacji indywidualnej. Po strzelaniu kwalifikacyjnym do pojedynków zostało zakwalifikowanych 32 zawodników i 32 zawodniczki. Z  klubu Sagit Humniska kwalifikację uzyskały dziewczyny: Wiktoria Toczek i Patrycja Piotrowska.
Wiktoria Toczek w pierwszym pojedynku pokonała 6:0 zawodniczkę z Płaszowianki Kraków, w następnym pojedynku pokonała 7:3 zawodniczkę  z Tramp Jarosław, w trzecim pojedynku pokonała 6:4 zawodniczkę z Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska, w czwartym pojedynku decydującym o możliwości walki o złoty medal pokonała 7:3 zawodniczkę Marymontu Warszawa, natomiast w ostatecznej rozgrywce z zawodniczką Szkoły Sportowej w Żywcu o złoty medal przegrała 6:2.

Wiktoria Toczek zajęła 2 miejsce, zdobywając srebrny medal i tytuł Halowego Wicemistrza Polski na 2016 rok.

Patrycja Piotrowska w pierwszym pojedynku pokonała 6:0 zawodniczkę z Dąbrovii Tarnowskiej, w drugim pojedynku po barażach pokonała 6:5 zawodniczkę Czarnej Strzały Bytom, w trzecim pojedynku pokonała również po barażach 6:5 zawodniczkę Łucznika Żywiec, w następnym pojedynku przegrała 0:6 z zawodniczką Łucznika Żywiec.

Patrycja Piotrowska  zdobyła 3 miejsce, brązowy medal i tytuł II Halowej Wicemistrzyni Polski.

Występ zawodników klubu Sagit Humniska należy uznać za udany ponieważ łucznicy zdobyli 3 medale (jeden srebrny i dwa brązowe). Zabrakło odrobiny szczęścia aby zdobyć ten najcenniejszy ale jeszcze wszystko przed zawodnikami. Trenerem zawodników jest Jacek Ryba, jemu też należą się słowa podziękowania za wytrwałość i szkolenie łuczników.

Zawodnicy i działacze klubu składają podziękowania dla sponsorów: Burmistrzowi Brzozowa Józefowi Rzepce, PBS Brzozów, firmom- Elektromontaż Rzeszów,  Polikat Brzozów, Elan  z  Brzozowa, Janowi Dudycz, Stanisławowi i Józefowi Telesz, Krusz-Bet Temeszów, PZU Życie Rzeszów , Gustek Trans, Cukiernia Wacława Bieńczak  bez ich wsparcia nie było by sukcesów.

Tekst i zdjęcia: zt.

18-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)