REKLAMA
REKLAMA

STRAŻ GRANICZNA: Zatrzymano 7 kradzionych pojazdów o łącznej wartości 260 tys. zł (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w ostatnich dniach codziennie zatrzymywali samochody pochodzące z kradzieży. W ciągu 6 dni (od piątku 5 lutego do dzisiaj) zabezpieczono 7 pojazdów o łącznej wartości 260 tysięcy złotych.

Dzisiaj rano funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Korczowej uniemożliwili wywiezienie z terytorium Unii Europejskiej samochodu marki Mercedes BENZ SPRINTER. Strażnicy graniczni stwierdzili, że w miejsce oryginalnego numeru VIN naniesiono zupełnie inny. Samochodem na niemieckich numerach rejestracyjnych podróżował 45 – letni mieszkaniec województwa małopolskiego. Wartość pojazdu to 75 tysięcy złotych.

Natomiast wczoraj tj. wtorek 9 lutego, strażnicy graniczni z Korczowej ujawnili że 31 – letni obywatel Ukrainy próbował wywieźć z terytorium Unii Europejskiej kradzioną naczepę marki Fruehauf . W cysternie także usunięto oryginalny numer VIN i w to miejsce wprowadzono zupełnie nowy. Szacunkowa wartość pojazdu (r. prod. 1999) to 90 tysięcy złotych.

W tym samym dniu ale na przejściu granicznym w Medyce zatrzymano samochód Jeep Grand Cherokee. Pojazdem próbował wyjechać na Ukrainę 51 – letni obywatel Polski. Strażnicy graniczni ujawnili, że pojazd został skradziony na terytorium Danii. Wartość samochodu (r. prod. 1999) to 15 tysięcy złotych.

W poniedziałek 8 lutego strażnicy graniczni z Medyki działając wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu zatrzymali samochód ciężarowy marki Renault Premium . Pojazd na ukraińskich numerach rejestracyjnych był zaparkowany na jednym z parkingów w Przemyślu. Renault zostało skradzione na Ukrainie. Wartość pojazdu to 20 tysięcy złotych.

Natomiast w  niedzielę 7 lutego strażnicy graniczni Medyki zatrzymali 43 – letniego obywatela Ukrainy, który próbował przekroczyć granice samochodem marki Mercedes. Pojazd został skradziony w połowie stycznia na terenie Polski. Jego wartość to 9 tysięcy złotych.

Dzień wcześniej w sobotę 6 lutego strażnicy graniczni z Medyki ujawnili podczas kontroli granicznej ingerencje w pole numerowe VIN w pojeździe marki Volkswagen. Samochodem podróżował 39 – letni obywatel Ukrainy. Wartość pojazdu to 16 tysięcy złotych.

W piątek 5 lutego również na przejściu granicznym w Medyce zatrzymano naczepę marki KRONE. Oryginalny numer VIN naczepy został całkowicie usunięty i w to miejsce naniesione zupełnie nowy. Wartość naczepy to 35 tysięcy złotych. Pojazdem kierował 40 – letni obywatel Mołdowy.

Wszystkie pojazdy oraz ich kierowców przekazano funkcjonariuszom Policji celem dalszego prowadzenia spraw.

W ubiegłym roku funkcjonariusze BiOSG zatrzymali pojazdy pochodzące z przestępstw o wartości 7 milionów złotych.

źródło: BiOSG

11-02-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)