REKLAMA
REKLAMA

Szkolna liga unihokeja. Zwycięstwo SP 4

SANOK / PODKARPACIE. Zakończyły się rozgrywki XIV Edycji Szkolnej Ligi Unihokeja  szkół podstawowych o Mistrzostwo Sanoka. Formuła rozgrywek jest niezmienna od początku. Rozgrywane są  cotygodniowe turnieje (systemem „każdy z każdym’)

, których gospodarzem jest kolejno każda szkoła.

Rozgrywki przeprowadzane są po południu, w czasie wolnym i przeznaczone dla uczniów klas V i młodszych. Ma to na celu jak najlepsze przygotowanie do przyszłorocznych zawodów w ramach kalendarza Igrzysk Młodzieży Szkolnej, w których sanockie szkoły od wielu lat nie mają sobie równych. Zbieranie doświadczenia jest bardzo cenne (niektórzy zaczynając już w klasie 2giej, 3ciej w sumie rozgrywają ponad 60-70 meczy). Tegoroczne rozgrywki zdominowała „czwórka” zdobywając swój trzeci tytuł w historii (2 razy wygrywała  SP2, 8-mio krotnie „jedynka” i raz SP6). Drużyna, której opiekunem był Bartłomiej Grega wygrała 19 z 20 spotkań, większość zdecydowanie i wysoko.

uni

Najlepszym zawodnikiem  wybrano Michała Słapińskiego  z SP4 i Jakuba Sudykę z SP1. Najlepszymi bramkarzami zostali  Aleksander Uluszczak z SP2 i Mateusz Błażowski z SP1. Tytuł „króla strzelców” wywalczył trzecioklasista(!) Marcel Karnas z SP4 z dorobkiem 41 goli!. Ponieważ zdobył już 21 bramek w roku ubiegłym, to chcąc poprawić historyczne osiągnięcie Konrada Filipka (który w czteroletniej historii swoich ligowych występów zdobył aż 219 goli!), powinien w ciągu najbliższych 2 sezonów trafić średnio po 78-80 razy. Czy tego dokona? Przekonamy się pod koniec kwietnia 2018r. Wyróżniono również najmłodszych. Zostali nimi uczniowie klas drugich Jakub Izdebski z SP6 i Michał Podstawski z SP1.  Po ostatnim turnieju wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody w formie sprzętu sportowego, medale i dyplomy ufundowane przez sponsorów.

Klasyfikacja końcowa ligi:  (punktacja Grand Prix -1msc. w turnieju 5 pkt. …5 msc.- 1pkt.)

1. SP4 – 24 pkt.

2. SP1 – 20 pkt.

3. SP2 –  14 pkt.

4. SP6 – 10 pkt.

5. SP3 – 7 pkt.

Skład zwycięskiej drużyny SP4 – Jakub Strzęciwilk, (bramkarz, wcześniej bronił także Wiktor Sołtysik),  Michał Słapiński,  Krystian Lisowski,  Michał Starościak ,  Kacper Rudy,  Dawid Bobowski . Opiekun Bartłomiej Grega.

Sponsorami ligi byli to: Burmistrz Sanoka, PASS-POL, Trans-Gaz, Met-Josz, Bieszczadzka SKOK.

materiały nadesłane

27-04-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)