REKLAMA
przeprosiny Janas Podłogi
REKLAMA

Twórczość Zbigniewa Osenkowskiego w „Puchatku”

W najbliższą sobotę 7 maja w sanockim „Puchatku” miłośnicy grafiki będą mogli obejrzeć prace Zbigniewa Osenkowskiego.

Artysta uczestniczył w ponad 250 wystawach zbiorowych – głównie pokonkursowych, w wielu krajach świata, jak chociażby w Argentynie, Chinach, Kazachstanie, Meksyku, USA oraz większości krajów europejskich, zdobywając medale i wyróżnienia. Miał także 21 wystaw indywidualnych, między innymi w Warszawie, Iwoniczu, Sanoku, Brzozowie, Krakowie, Łodzi, Krośnie, Krotoszynie, Ostrowie Wielkopolskim i Zagórzu.

Zbigniew Osenkowski jest współorganizatorem Galerii Ekslibrisu przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sanoku, komisarzem wielu konkursów, wystaw indywidualnych twórców i wystaw tematycznych. Jest kuratorem Sanockiej Galerii Ekslibrisu działającej przy Miejskiej Bibliotece w Sanoku. Wykonał ponad 460 grafik i 990 ekslibrisów, które eksponował w Polsce i za granicą. Za znaki książkowe otrzymał nagrody i wyróżnienia. Jego prace znajdują się w wielu krajach w zbiorach prywatnych i państwowych.

Wernisaż prac artysty zaplanowano 7 maja na godzinę 17.00.

afisz wystawy

03-05-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)