REKLAMA
REKLAMA

Ukradł sprzęt sejsmiczny o wartości ponad 24 tys. zł. Część została już przetopiona

USTJANOWA / PODKARPACIE. Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który zabrał z terenu badań sprzęt sejsmiczny o wartości co najmniej 24 tys. złotych. Odzyskano część utraconego przez poszkodowaną firmę mienia.

W połowie lutego br. przedstawiciel przedsiębiorstwa prowadzącego badania sejsmiczne na terenie powiatu bieszczadzkiego powiadomił o kradzieży 500 m kabla sejsmicznego oraz 8 skrzynek FDU, które znajdowały się w miejscowości Ustjanowa. W wyniku kradzieży powstały straty w wysokości co najmniej 24 tys. złotych.

W wyniku podjętych czynności policjanci ustalili sprawcę tej kradzieży, to 23-letni mieszkaniec Ustrzyk Dolnych. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży. Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze. Skradzionych przedmiotów nie udało się odzyskać w całości. Część z nich po przetopieniu trafiła jako złom miedziany do punktu skupu złomu.

23-letniemu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

police-504811_1920

KPP Ustrzyki Dolne

29-02-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)