REKLAMA
REKLAMA

Ukradł sprzęt sejsmiczny o wartości ponad 24 tys. zł. Część została już przetopiona

USTJANOWA / PODKARPACIE. Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który zabrał z terenu badań sprzęt sejsmiczny o wartości co najmniej 24 tys. złotych. Odzyskano część utraconego przez poszkodowaną firmę mienia.

W połowie lutego br. przedstawiciel przedsiębiorstwa prowadzącego badania sejsmiczne na terenie powiatu bieszczadzkiego powiadomił o kradzieży 500 m kabla sejsmicznego oraz 8 skrzynek FDU, które znajdowały się w miejscowości Ustjanowa. W wyniku kradzieży powstały straty w wysokości co najmniej 24 tys. złotych.

W wyniku podjętych czynności policjanci ustalili sprawcę tej kradzieży, to 23-letni mieszkaniec Ustrzyk Dolnych. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży. Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze. Skradzionych przedmiotów nie udało się odzyskać w całości. Część z nich po przetopieniu trafiła jako złom miedziany do punktu skupu złomu.

23-letniemu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

police-504811_1920

KPP Ustrzyki Dolne

29-02-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)