REKLAMA
REKLAMA

Urząd Miasta i Gminy Zagórz uzyskał certyfikat CAF

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. W styczniu bieżącego roku Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji przyznało Urzędowi Miasta i Gminy Zagórz Poświadczenie Jakości Zastosowania CAF.

Po przystąpieniu do projektu „Systemowe Wsparcie Procesów Zarządzania w JST” Urząd Miasta i Gminy Zagórz otrzymał bezpłatne wsparcie szkoleniowo – doradcze w zakresie wdrożenia Wspólnej Metody Samooceny CAF (z ang. Common Assessment Framework) tj. 2 dni warsztatów prowadzonych przez eksperta ds. wdrożenia CAF we wrześniu i październiku 2015 roku w siedzibie urzędu. Podczas warsztatów opracowane zostało sprawozdanie z  wyników samooceny z wykorzystaniem modelu CAF oraz Plan Doskonalenia przygotowane przez pracowników urzędu, powołanych do specjalnego zespołu.

Powszechny Model Oceny – CAF (Common Assesment Framework) jest narzędziem przeznaczonym dla jednostek administracji publicznej, mającym na celu poprawę zarządzania. Wiąże się z przeprowadzeniem samooceny, zidentyfikowaniem obszarów wymagających doskonalenia oraz wprowadzeniem wymaganych usprawnień zarządczych.

Korzyści z wdrożenia metody CAF

Samoocena oparta o Model CAF dostarcza informacji, które są podstawą do doskonalenia systemu zarządzania jednostką administracji publicznej poprzez:

– Dostarczenie danych i informacji umożliwiających usprawnienie systemu zarządzania.
– Skuteczną identyfikację mocnych stron i obszarów do poprawy.
– Okresowy pomiar postępów (wszczęcie procesu ciągłego doskonalenia).
– Identyfikację dobrych praktyk i dzielenie się nimi.
– Zapewnienie oceny opartej na faktach (dowodach), w stosunku do zestawu kryteriów, które stały się powszechnie stosowane w całej Europie.
– Podniesienie efektywności działania Urzędu (zwiększony poziom świadomości i lepsza komunikacja w całej organizacji).

Dzięki tej metodzie organizacje wyrażające chęć wdrożenia systematycznego procesu doskonalenia swoich działań uzyskują proste narzędzie samooceny.

Dzięki prawidłowo przeprowadzonemu procesowi samooceny eksperci wizytujący Urząd Miasta i Gminy w Zagórzu zarekomendowali Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przyznanie Poświadczenia

Jakości Zastosowania CAF, jako jednemu z 77 urzędów w kraju (stan na dzień 01 luty 2016 r.).

CERTYFIKAT CAF

źródło: materiały nadesłane

02-02-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)