REKLAMA
REKLAMA

Wiceminister edukacji o planowanej reformie szkolnictwa, zwolnieniach nauczycieli i strajku (FILM)

Wiceminister edukacji o planowanej reformie szkolnictwa, zwolnieniach nauczycieli i strajku (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Wizyta wiceminister edukacji Marzenny Drab w Sanoku była okazją do dyskusji na temat planowanej przez rząd Prawa i Sprawiedliwości reformy szkolnictwa. Wiceminister mówiła m.in. o zwolnieniach wśród nauczycieli i planowanym strajku.

– Reforma jest potrzebna polskiej szkole. Przeprowadzone debaty utwierdziły nas w przekonaniu, że jest to dobry kierunek zmian – podkreśla wiceminister edukacji.

Marzenna Drab zabrała też głos w sprawie zwolnień nauczycieli, apelując jednocześnie o zrozumienie.
– Jeżeli cześć nauczycieli starci pracę, to na pewno nie przez wprowadzaną reformą, tylko po prostu przez niż demograficzny – mówi.

– Bez względu na to czy reforma zostanie wprowadzona, dzieci w systemie będzie tyle samo. Ich ilość się nie zmieni – dodaje.

Wiceminister przedstawiła również pomysł utworzenia podstolika branżowego, który zajmował by się wszystkimi sprawami, które dotyczą finansów, zatrudnianiem nauczycieli, doskonalenia zawodowego. Zdaniem minister Drab, ważne aby w rozmowach brali udział przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego
– Jedyny związek, który nie chce usiąść do rozmów to Związek Nauczycielstwa Polskiego. Rozmawiać należy przy stole, a nie na ulicy. Dostaję informację, że na 14 października związek planuje jakąś pikietę.

Wiceminister edukacji Marzenna Drab, podczas uroczystego otwarcia sali gimnastycznej przy Gimnazjum nr 2 w Sanoku

Wiceminister edukacji Marzenna Drab, podczas uroczystego otwarcia sali gimnastycznej przy Gimnazjum nr 2 w Sanoku

Na koniec Marzenna Drab omówiła wybrane elementy planowanej reformy.
– Na pewno zostanie przywrócona ośmioklasowa szkoła podstawowa, czteroletnie liceum i pięcioletnie technikum. Priorytetem dla naszego ministerstwa i rządu jest utworzenie szkół branżowych. Dziś brakuje rąk do pracy. Zostało niewiele szkół zawodowych, które też nie zawsze szkolą specjalistów w oparciu o potrzeby rynku pracy.

Więcej informacji w materiale filmowym.

red.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

„To inwestycja w młodzież, to inwestycja w zdrowie”. Sala gimnastyczna przy gimnazjum nr 2 otwarta! (FILM, ZDJĘCIA)

02-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)