REKLAMA
REKLAMA

Wizyta w Ministerstwie Sportu i Turystyki

Delegacja  Miasta Sanoka reprezentowana przez Pana Burmistrza Tadeusza Pióro, Posła RP Piotra Uruskiego oraz dyrektora MOSiR w Sanoku Tomasza Matuszewskiego gościła z kolejną już wizytą roboczą w Ministerstwie Sportu i Turystyki w Warszawie (8 bm.).

Spotkanie miało na celu przedyskutowania inwestycji jaka jest planowa w mieście tj. budowa kompleksu basenowego. Dyskusja skupiła się analizie przygotowanego i złożonego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sanoku formularza zgłoszeniowego jaki został dostarczony do Ministerstwa wraz z pozostałymi dokumentami.

12986844_1091053814269185_85809342_o

MOSiR w Sanoku  jako  jedyny w Polsce posiada kompleks obiektów sportowych, zlokalizowanych w jednym miejscu dla łyżwiarstwa szybkiego, shorttrack`a, hokeja na lodzie i jazdy figurowej. Ośrodek posiada pełną bazę hotelowo-gastronomiczną, co plasuje go na wysokiej pozycji nie tylko w Polsce, ale również i w Europie wśród tego typu obiektów.

Jedyną słabością kompleksu jest brak bazy pod odnowę biologiczną, co obecnie stanowi ważny problem dla wnioskodawcy. Aktualny zespół basenów (jeden funkcjonujący), nie sprzyja rozwojowi sportowo-rekreacyjnemu lokalnej społeczności, klubów sportowych i stowarzyszeń działających na terenie miasta Sanoka. Problemem jest także organizacja pełnego zaplecza dla zgrupowań kadr Polski różnych związków sportowych na tych obiektach. Liczymy, że nowo postały obiekt spełniałby aktualne kryteria i wymogi. Bogato wyposażona baza sportowo-rekreacyjna rozbudowana o obiekty odnowy biologicznej, stałaby się miejscem zgrupowań kadr narodowych różnych dyscyplin, a szczególnie dla łyżwiarstwa i hokeja. Kompleks obiektów zapewniłby zawodnikom odnowę biologiczną, a także wpłynął na rozwój fizyczny i przygotowanie do zmagań sportowych na szczeblu krajowym i międzynarodowym.

13016668_1091057487602151_354578516_o1

Podczas spotkania dyrektor MOSiR w Sanoku Tomasz Matuszewski zaprezentował przygotowane wnioski pod inwestycje dotyczące całej infrastruktury sportowej MOSiR w Sanoku, w której zawarł planowane działania modernizacji poszczególnych obiektów oraz budowy nowych min. basenów. Omówione zostały  również sprawy związane z przygotowanymi wnioskami,  jakie obecnie miasto i MOSiR chce zrealizować podczas planowanych inwestycji w miejskim ośrodku w roku 2016-2018.

Podczas spotkania, zarówno przedstawiciele Miasta jak i Sekretarz Stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski wyrazili pozytywne opinie na temat już poczynionych prac i kolejnych planowanych. Duża  cześć środków związanych z pozyskaniem finansowania na modernizację oraz rozbudowę infrastruktury sportowej, realizowana jest przez MSiT, dlatego też spotkanie przedstawicieli Miasta w MSiT w Warszawie wpłynie pozytywnie na planowane działania realizowane w naszym mieście.

materiały nadesłane

14-04-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)