REKLAMA
REKLAMA

Włamanie z udziałem 14 i 15-latków. Kilofem uszkodzili ściany niezamieszkałego domu

HUMNISKA / PODKARPACIE. Brzozowscy policjanci ustalili sprawców kradzieży mini alarmów z niezamieszkanego domu w Humniskach. Jak ustalili funkcjonariusze młodzi ludzie wybili szybę w oknie i kilofem uszkodzili trzy ściany w budynku. Okazali się nimi czterej nastolatkowie. O ich losach zadecyduje sąd rodzinny.

O tym przestępstwie policjantów powiadomił sam pokrzywdzony. Z relacji zgłaszającego wynikało, że z niezamieszkanego domu na terenie Humnisk, będącego jego własnością, ktoś skradł dwa urządzenia alarmujące. Sprawcy wybili szybę w oknie i weszli do środka. Wewnątrz uszkodzili kilofem trzy ściany i poprzecinali przewody elektryczne. Pozostawione przez nich uszkodzenia wskazywały, że ich zachowanie miało charakter wybryków chuligańskich.

Funkcjonariusze wykonali oględziny i zabezpieczyli kilof, którym z ich ustaleń zostały uszkodzone ściany. Jednocześnie rozpoczęli poszukiwanie osób odpowiedzialnych za to zdarzenie. W efekcie pracy policjanci wpadli na trop czterech młodych mężczyzn. Zebrany materiał dowodowy wskazał,  że byli to mieszkańcy tej samej miejscowości – dwaj 14-latkowie i dwaj 15-latkowie. Jak ustalili, dwaj z nich, 14 i 15-latek odpowiedzialni są również za kradzież mebli ogrodowych z lokalu gastronomicznego na terenie gminy Brzozów.

W związku z tym, że sprawcami są nieletni, materiały w ich sprawie zostały przekazane do sądu rodzinnego.

366079605

źródło: KPP Brzozów

22-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)