REKLAMA
REKLAMA

Elżbieta Cipora jednogłośnie wybrana rektorem PWSZ w Sanoku na nową kadencję. „Moim marzeniem jest dalszy rozwój uczelni”

SANOK / PODKARPACIE. W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku odbyły się wybory rektora na nową kadencję 2016-2020. Jedynym zgłoszonym do wyborów kandydatem była dotychczasowa rektor PWSZ w Sanoku doc. dr Elżbieta Cipora, która została następnie jednogłośnie wybrana przez elektorów nowym rektorem.

Elżbieta Cipora jest absolwentką Wydziału Pielęgniarstwa i Nauk o Zdrowiu Akademii Medycznej w Lublinie – mgr dydaktyki medycznej w zakresie pielęgniarstwa, Instytutu Pedagogiki Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie – studia podyplomowe w zakresie organizacji i zarządzania, a także Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku – doktor nauk medycznych. Jest specjalistą drugiego stopnia w zakresie nauczania pielęgniarstwa. W latach 1980-1985 pracowała jako pielęgniarka w oddziale chirurgii, następnie w latach 1985-2012 była nauczycielem zawodu w Zespole Szkół Medycznych w Sanoku, gdzie przez kilka lat pełniła także obowiązki kierownika szkolenia praktycznego.

W PWSZ w Sanoku pracuje od 2003 roku. W latach 2005-2008 pełniła funkcję dyrektora Instytutu Pielęgniarstwa, w okresie 2008-2012 pracowała na stanowisku prorektora ds. dydaktyki, a od 01.09.2012 r. pełniła funkcję rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku.

Za swoją pracę została nagrodzona m.in. nagrodą Marszałka Województwa Podkarpackiego i trzykrotnie nagrodą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a także odznaczona medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Moim marzeniem na nową kadencję jest dalszy rozwój uczelni. Będę cały czas wierna zasadzie, że ludzie są najważniejsi. To, co udało się osiągnąć do tej pory, to zasługa współpracy wielu osób, którym dobro PWSZ w Sanoku leży na sercu – powiedziała Elżbieta Cipora.

Wkrótce opublikujemy obszerny wywiad z Elżbietą Ciporą.

Rektor_szareElżbieta Cipora – rektor PWSZ w Sanoku. Foto: Estera Matusiak

źródło: materiały nadesłane

22-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)