REKLAMA
REKLAMA

Z Ukrainy, Kanady i Mołdawii. Ponad tysiąc pielgrzymów na granicy (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Od początku tego tygodnia, granicę z Ukrainą na Podkarpaciu przekroczyło już około tysiąca pielgrzymów. Dominują wśród nich osoby z Ukrainy, ale są również pielgrzymi z Mołdawii, a nawet z Kanady.

Wczoraj (20 lipca), na przejściu granicznym  w Medyce odprawiona została największa do tej pory grupa ponad 120 pielgrzymów z Kijowa i Winnicy. Służby graniczne dokonywały ich odprawy zarówno na przejściu pieszym jak i autobusowym.

Bazując na doświadczeniach z Euro2012 służby graniczne zarówno polskie jak też ukraińskie, przygotowały wiele ułatwień dla pielgrzymów. Wydzielone zostały odrębne pasy ruchu na obu kierunkach dla podróżnych udających się na ŚDM zarówno samochodami osobowymi jak i autokarami. W Medyce wydzielono także odrębne pasy ruchu również w ciągu ruchu pieszych. Na wszystkich przejściach granicznych uruchomiono także dodatkowe stanowiska odpraw kontrolerskich. Podobne rozwiązanie organizacyjne ukraińskie służby graniczne wprowadziły po swojej stronie granicy.

Również, Służba Celna i polska Straż Graniczna przygotowały dla pielgrzymów specjalną aplikację mobilną „Asystent Granica”. Aplikacja jest wirtualnym przewodnikiem po m.in. drogowych, pieszych i lotniczych przejściach granicznych. Może być obsługiwana w siedmiu językach.

Czasy oczekiwania on line można sprawdzać na stronie internetowej www.granica.gov.pl, a dzięki podglądowi z kamer zobaczyć ilość oczekujących tam na odprawę pojazdów.

źródło: BiOSG

21-07-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)