REKLAMA
REKLAMA

Potrącenie rowerzysty na ul. Lipińskiego w Sanoku

SANOK / PODKARPACIE. Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, w którym obrażeń doznał rowerzysta potrącony przez samochód. Mężczyzna z urazem obojczyka trafił do szpitala. Z ustaleń wynika, że kierujący samochodem nieprawidłowo skręcał w lewo i zahaczył o rower.

Do zdarzenia doszło we wtorek przed godz. 19. w Sanoku, na ul. Lipińskiego. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący fiatem, 25-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, w miejscu niedozwolonym nieprawidłowo skręcał w lewo. Wykonując manewr uderzył w prawidłowo jadącego rowerzystę, który następnie wjechał do rowu i upadł. Kierujący rowerem, 37-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, został przewieziony do szpitala z podejrzeniem złamania kości obojczyka.

Policjanci zbadali trzeźwość uczestników zdarzenia. Urządzenie wykazało, że obydwaj byli trzeźwi. Funkcjonariusze na miejscu ustalili świadków, przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady w celu ustalenia dokładnych okoliczności wypadku.

Policja przypomina, że zarówno rowerzyści, jak też piesi nie bez powodu nazwani są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. W momencie zderzenia z samochodem to najczęściej oni doznają poważnych obrażeń. Apelujemy do wszystkich użytkowników drogi, aby wykazywali się rozwagą, ostrożnością i wzajemnym szacunkiem.

źródło: KPP Sanok

zdjęcie ilustracyjne

21-07-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)