REKLAMA
STALNEY PSP
REKLAMA

ZAGÓRZ24.PL: Folkowe brzmienia nad Osławą. XVII Zagórski Zjazd Kapel Ludowych (FILM, ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ24.PL / PODKARPACIE . W Zagórzu odbył się XVII Zagórski Zjazd Kapel Ludowych. Na scenie zagościło wiele kapel, zespołów śpiewaków, zespół tańca ludowego oraz akordeonista. Jako pierwszy wystąpił Zespół Tańca Ludowego z Sanoka

a tuż po nich na scenie zagościli gospodarze imprezy „Zagórzanie”. Na imprezie nie zabrakło również zespołów śpiewaczy,między innymi: „Łukowianie” z Łukowego, którzy obchodzili swoje 30-lecie na scenie oraz „Śpiwanka” z Mokrego.

Oprócz zmagań śpiewaków goście mogli posłuchać energicznej folklorystycznej muzyki w wykonaniu Ludowych Kapel. Na zagórskiej scenie zaprezentowały się kapele: „Dolinianie” z Tyrawy Wołoskiej , „Połańce” ze Średniego Wielkiego, „Rymanowianie” z Rymanowa, „Białobrzeżanie” z Krosna oraz „Gacoki” z Gaci Przeworskiej. Każdy Zespół został nagrodzony regionalnym przysmakiem, piernikowym Sercem, ręcznie przyozdabianym. Również najmłodsi mogli liczyć na wiele atrakcji. Miejsko-Gminny Ośrodek w Zagórzu zapewnił swym gościom również drobne przekąski.

25-07-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)