REKLAMA
REKLAMA

NOWOSIELCE: Uczniowie ZSCKR na stażu w Dreźnie i Dahlen (ZDJĘCIA)

ZARSZYN24.PL / PODKARPACIE. PODKARPACIE. Dwudziestu uczniów  z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach wzięło udział w projekcie w ramach programu Erasmus Plus. Nowe doświadczenia i umiejętności zdobywali u naszych zachodnich sąsiadów w Dahlen oraz Dreźnie.

To nie pierwsze zagraniczne doświadczenie uczniów z Nowosielec. Tym razem młodzi adepci architektury krajobrazu, techniki żywienia i gastronomi oraz mechanizacji rolnictwa zgłębiali tajniki zawodu w niemieckich przedsiębiorstwach.

Wyjazdy edukacyjne to nie tylko zdobywanie praktycznej wiedzy kierunkowej, to również wzmacnianie kompetencji kluczowych czy językowych. Dodatkowo inicjatywa wpisuje się w europeizację polskiego kształcenia zawodowego oraz umiędzynarodowienie pracy szkoły w Nowosielcach.

Staż zawodowy w porozumieniu z niemiecką organizacją przyjmującą Europa Direkt e.V. zorganizowano w Dreźnie oraz w oddalonym o kilkadziesiąt kilometrów Dahlen. Uczniowie spędzili tam cztery tygodnie. Zwieńczeniem praktyk było wydanie właściwych certyfikatów oraz zaświadczeń.

3

Projekt „Moje wykształcenie – moja szansa!” pozwolił młodzieży na konfrontowanie doświadczeń uczniowskich z rzeczywistością, realiami w Niemczech i porównaniu wiedzy teoretycznej i praktycznej w danym zawodzie z lokalnym rynkiem pracy. Udział w projekcie wpłynął na uświadomienie młodzieży elastyczności i mobilności zawodowej, uaktywnił poszukiwanie inspiracji zawodowych, rozwój kreatywności oraz osobowościowy i mentalny.

W tym miejscu warto także dodać, że do zagranicznych praktyk przygotowuje się już kolejna grupa uczniów. Tym razem doświadczenia zawodowe będą zdobywać w Irlandii.

foto: ZSCKR w Nowosielcach

12-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)