REKLAMA
REKLAMA

Znajomość języków obcych to podstawa. Konkurs w ZS 2 (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Zgodnie z wieloletnią tradycją w Zespole Szkół Nr 2 w Sanoku odbył się 17 marca br. Konkurs Języka Niemieckiego, który corocznie adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych naszego powiatu oraz powiatów ościennych.

W konkursie wzięło udział 49 gimnazjalistów z Gimnazjum Nr 1, 2, 3 w Sanoku oraz Nowotańca, Tyrawy Wołoskiej, Trepczy i Leska.

Konkurs organizowany jest od 2003 roku i na stałe wpisał się w kalendarz imprez szkolnych organizowanych przez ZS Nr 2 w Sanoku. Do tej pory był to konkurs dotyczący wiadomości o krajach niemieckojęzycznych. Od tego roku germaniści naszej szkoły Katarzyna Wojtuszewska-Cap oraz Piotr Wójcik postanowili zmienić formułę naszego konkursu. Oprócz testu sprawdzającego znajomość historii, tradycji oraz kultury krajów niemieckojęzycznych dodano również zadania zbliżone do testu gimnazjalnego z języka niemieckiego na poziomie podstawowym. Uczniowie odpowiadali na pytania związane z przeczytanym tekstem oraz reagowali językowo w sytuacjach życia codziennego.

1

Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 Jowita Nazarkiewicz, a równocześnie nauczyciel języka angielskiego stwierdza, że Konkurs nasz stał się tradycją ZS Nr 2. Pani Dyrektor podkreśliła również jak ważne jest opanowanie języków obcych

– Cieszę się, że uczniowie rozwijają swoje pasje językowe, gdyż w dzisiejszym świecie bardzo istotna, a wręcz niezbędna jest umiejętność posługiwania się językami obcymi.

A oto zwycięzcy tegorocznej edycji: I miejsce zdobyła Martyna Rogoz z Zespołu Szkół w Tyrawie Wołoskiej, II miejsce – Jakub Piech z Gimnazjum nr 2 w Sanoku, a III miejsce Katarzyna Rakoczy z Gimnazjum w Nowotańcu. Wyróżnienie zdobyła Pola Rogoz z Zespołu Szkół w Tyrawie Wołoskiej, a nagrodę pocieszenia zdobył Mateusz Brewczak z Gimnazjum nr 3 w Sanoku. Gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunom i zapraszamy znów za rok!

materiały nadesłane

02-04-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym: