REKLAMA
REKLAMA

43. Bieszczadzki Wyścig Górski: Zawodnicy Automobilklubu Małopolskiego na podium

Stu zgłoszonych zawodników, trzy dni, pięć różnych kompetycji i kilkanaście tysięcy kibiców – to najkrótszy opis zakończonego w niedzielę 14 maja 2017 r. Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego organizowanego przez Automobilklub Małopolski w Krośnie.

W czterdziestej trzeciej edycji zawodów odbywających się na trasie nr 28 z Wujskiego do Tyrawy Wołoskiej krośnieński klub reprezentowało 8 kierowców.

Podczas zawodów odbyły się: 1 i 2 runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski (GSMP), 2 i 3 runda Mistrzostw Słowacji w Wyścigach Górskich (MSR), 2 runda Międzynarodowych Mistrzostw w Wyścigach Górskich FIA (FIA IHCC), 2 Runda Mistrzostw Strefy Centralnej Europy FIA (FIA CEZ) i 2 Runda Mistrzostw Strefy Centralnej Europy FIA Samochodów Historycznych (FIA CEZ-Hist).

Nie wszyscy jednak wyjechali na trasę. Niestety tuż przed wyścigiem podczas testów skrzynia biegów w Hyundai’u i20 Grzegorza Dudy odmówiła posłuszeństwa. Nie było czasu na naprawę, zatem Race National Team Poland w pierwszych w sezonie zawodach wystartował w uszczuplonym gronie – mówi Marek Hejnar (koordynator teamu, członek Automobilklubu Małopolskiego). Na placu boju pozostali zatem Łukasz Niemiec i Przemysław Waszczuk. Pierwszy z nich w rundzie FIA IHCC w grupie N i klasie N+2000 stanął na 2 stopniu podium. Natomiast poruszający się Fordem Fiestą Przemysław Waszczuk zgarnął trzy drugie miejsca – za IHCC w grupie E2-SH, CEZ Div. 4 i GSMP w grupie D/EII-SH.

Wśród zawodników pojawił się debiutujący jako zawodnik w wyścigach górskich, jeżdżący Renault Clio Łukasz Krasowski. W niedzielnej rywalizacji udało mu się wskoczyć na trzecią lokatę w GSMP w klasie A/PL-Clio. Wyżej w tej samej klasie dwukrotnie uplasował kolega klubowy Łukasza Marcin Wilusz. W sobotę zajął drugą lokatę, natomiast w niedzielę zwyciężył i stanął na najwyższym stopniu podium. Kolejny z reprezentantów Automobilklubu Małopolskiego – Arkadiusz Borczyk (Honda Civic VTI) – dwukrotnie w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski w klasie A/PL-1600 zdobywał pierwsze miejsce.

Takiego szczęścia nie mieli Karol Krupa i Szymon Piękoś z Borg Warner Racing Team. Obydwaj w tym sezonie przesiedli się do nowych wyścigówek. Bez sukcesów rywalizację zakończył Szymon, klasyfikując się w GSMP tuż za podium. Natomiast Karol Krupa w grupie N i klasie N+2000 w sobotę zakończył zawody na drugiej lokacie, zaś w niedzielę uplasował się oczko niżej.

43. Bieszczadzki Wyścig Górski przeszedł do historii. Kierowcy już przygotowują się do następnych zawodów. Rywalizacja pomiędzy zawodnikami z pewnością będzie trwała do końca. Kto zwycięży? Przekonamy się we wrześniu, na zakończenie sezonu podczas, organizowanego przez Automobilklub Małopolski, Wyścigu Górskiego „Prządki”.

Tekst i foto: Paweł Fiejdasz


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

W niedzielę słonecznie i szybko! Druga odsłona w Górach Słonnych dla Vaclawa Janika (ZDJĘCIA)

Kapryśna aura na inaugurację GSMP. „Wszyscy mamy równe warunki” (FILM, ZDJĘCIA)

Wielkie ściganie w Górach Słonnych. Trwa Bieszczadzki Wyścig Górski (ZDJĘCIA)

Badania kontrolne na sanockim Rynku. W sobotę i niedzielę wielkie ściganie! (ZDJĘCIA)

17-05-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)