REKLAMA
REKLAMA

SONDA: „Samorządowcy mogą proponować. Ich zdanie nie powinno być jednak decydujące”. O szkołach podstawowych w Zagórzu (FILM)

SONDA: „Samorządowcy mogą proponować. Ich zdanie nie powinno być jednak decydujące”. O szkołach podstawowych w Zagórzu (FILM)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Według założonego planu, w roku szkolnym 2017/2018 dwie szkoły podstawowe działające w Zagórzu miałyby dysponować po jednym oddziale pierwszej klasy. W efekcie część dzieci z Nowego Zagórza musiałaby uczęszczać do szkoły na Starym Zagórzu. To nie podoba się rodzicom, którzy odbierają ten pomysł jako ograniczanie im możliwości decydowania o dobru swoich pociech. 

Jak już informowaliśmy na naszym portalu, po zapisach okazało się, że niektórzy uczniowie zostali „przeniesieni” ze szkoły przy ul. Wolności, gdzie uczęszczali do oddziału „0”, do placówki przy ul. Piłsudskiego. Rodzice apelują, aby w szkole na Nowym Zagórzu uruchomić dodatkowy oddział. Zapytaliśmy mieszkańców Zagórza co sądzą o pomyśle samorządowców.

W celu przeprowadzenia rozmów dotyczących przyszłości zagórskich uczniów zorganizowano spotkanie, które odbędzie się dzisiaj (wtorek) o godzinie 17:00 w Szkole Podstawowej przy ul. Wolności 10.

Organizatorzy, rodzice i wszyscy zainteresowani zapraszają do udziału w debacie burmistrza Ernesta Nowaka, radnych miasta i gminy, dyrektor ZOS Ewę Get, dyrektora Szkoły Podstawowej w Zagórzu Tomasza Rudego, nauczycieli, rodziców i wszystkich, którym zależy na zagórskich uczniach i ich edukacyjnej przyszłości.

16-05-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)