REKLAMA
REKLAMA

8 kolizji, 4 wypadki, kierujący po alkoholu. Bilans działań „Boże Ciało 2017” na drogach powiatu sanockiego

SANOK / PODKARPACIE. Od środy, policjanci ruchu drogowego prowadzili działania pod nazwą „Boże Ciało 2017”. Priorytetem było zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym drogami powiatu sanockiego.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Policjanci troszczyli się o to, by każdy szczęśliwie dotarł do celu podróży, dlatego już od środy trwała policyjna akcja „Boże Ciało 2017”. Spodziewając się większego natężenia ruchu związanego z wydłużonym weekendem, na drogach było więcej policyjnych patroli.

Funkcjonariusze dbali o to, by ruch odbywał się płynnie, zwłaszcza na głównych węzłach komunikacyjnych i drogach wylotowych z miast. W razie potrzeby ręcznie kierowali ruchem, wyznaczali objazdy i informowali kierowców o ewentualnych utrudnieniach.

Policjanci dyscyplinowali kierowców, którzy jeżdżą zbyt szybko, nie ustępują pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowo wyprzedzają – zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych. Zwracali również uwagę, czy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone w fotelikach. Funkcjonariusze byli wyczuleni na przypadki korzystania przez kierowców podczas jazdy z telefonów komórkowych, zwłaszcza, że właśnie w środę zainaugurowano kampanię „Łapki na kierownicę”.

Nie było pobłażliwości dla osób, które kierowały samochodem, mimo że wcześniej piły alkohol.

Na drogach było więcej patroli, także policjanci na motocyklach i w radiowozach wyposażonych w wideorejestratory.

tabelka

303-133899źródło: KPP Sanok

20-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)