REKLAMA
REKLAMA

8 kolizji, 4 wypadki, kierujący po alkoholu. Bilans działań „Boże Ciało 2017” na drogach powiatu sanockiego

SANOK / PODKARPACIE. Od środy, policjanci ruchu drogowego prowadzili działania pod nazwą „Boże Ciało 2017”. Priorytetem było zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym drogami powiatu sanockiego.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Policjanci troszczyli się o to, by każdy szczęśliwie dotarł do celu podróży, dlatego już od środy trwała policyjna akcja „Boże Ciało 2017”. Spodziewając się większego natężenia ruchu związanego z wydłużonym weekendem, na drogach było więcej policyjnych patroli.

Funkcjonariusze dbali o to, by ruch odbywał się płynnie, zwłaszcza na głównych węzłach komunikacyjnych i drogach wylotowych z miast. W razie potrzeby ręcznie kierowali ruchem, wyznaczali objazdy i informowali kierowców o ewentualnych utrudnieniach.

Policjanci dyscyplinowali kierowców, którzy jeżdżą zbyt szybko, nie ustępują pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowo wyprzedzają – zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych. Zwracali również uwagę, czy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone w fotelikach. Funkcjonariusze byli wyczuleni na przypadki korzystania przez kierowców podczas jazdy z telefonów komórkowych, zwłaszcza, że właśnie w środę zainaugurowano kampanię „Łapki na kierownicę”.

Nie było pobłażliwości dla osób, które kierowały samochodem, mimo że wcześniej piły alkohol.

Na drogach było więcej patroli, także policjanci na motocyklach i w radiowozach wyposażonych w wideorejestratory.

tabelka

303-133899źródło: KPP Sanok

20-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)