REKLAMA
REKLAMA

Kontrolowali osobówkę na granicy, w tłumiku znaleźli 4 kg bursztynu (ZDJĘCIA)

REGION / PODKARPACIE. Kamienie o rynkowej wartości 4 tys. złotych przewoził 34-letni ob. Ukrainy.  Wpadł podczas szczegółowej kontroli Służby Celno-Skarbowej na przejściu granicznym w Medyce.

Na nieobrobione kamienie bursztynu  o wadze 4 kg natrafili funkcjonariusze Oddziału Celnego w Medyce podczas kontroli osobowej mazdy, której kierowca wjechał na przejście graniczne późnym wieczorem.

Pojazd trafił do budynku szczegółowej kontroli, podczas której okazało się że w tłumiku znajduje się ukryty przed kontrola celną towar – czarne worki z kamieniami bursztynu.

34-letni kierowca wyjaśnił, że bursztyn nie jest jego własnością i miał jedynie przewieźć go przez granicę.  Warte ok 4 tys. złotych kamienie zostały zatrzymane do wszczętego przeciwko kierowcy postępowania.

W ubiegłym roku funkcjonariusze oddziałów celnych na podkarpackim odcinku polsko-ukraińskiej granicy udaremnili wprowadzenie do nielegalnego obrotu 1,5 tony bursztynu.

materiały nadesłane

20-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)