REKLAMA
REKLAMA

Barwna parada niepodległości przeszła ulicami Sanoka. Młodzi demonstrowali swój patriotyzm i dbałość o tradycję (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Ulicami miasta przeszedł korowód IX Młodzieżowej Parady Niepodległości. Uczniowie ze szkół z powiatu sanockiego zaprezentowali najważniejsze wydarzenia z historii Polski. W ten sposób pokazali jak ważny jest patriotyzm i dbałość o tradycje.

Grupy rekonstrukcyjne punktualnie o 10.00 zebrały się na sanockim Rynku i zaprezentowały swoje inscenizacje. Były to wspomnienia najważniejszych wydarzeń w dziejach kraju.

Szesnaście grup to uczniowie sanockich szkół podstawowych i średnich, dwa sanockie gimnazja: „dwójka” i „czwórka” oraz szkoła z Nowosielce (ZSCKR) oraz z Trepczy i Tarnawy Dolnej.

Parada zespołów po zademonstrowaniu się na Rynku, prowadzona przez Sanocką Młodzieżową Orkiestrę Dęta AVANTI ruszyła w orszaku sanockimi ulicami: 3 Maja, T. Kościuszki, A. Mickiewicza, Zamkową pod pomnik Synom Ziemi Sanockiej.

Tam ogłoszono wyniki konkursu na najciekawszą prezentację w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazjalne oraz szkoły ponadgimnazjalne. Całość zakończyło złożenia wieńców pod pomnikiem i odśpiewanie hymnu narodowego.

ZOBACZ GALERIE ZDJĘĆ!

26-04-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)