REKLAMA
REKLAMA

Barwna parada niepodległości przeszła ulicami Sanoka. Młodzi demonstrowali swój patriotyzm i dbałość o tradycję (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Ulicami miasta przeszedł korowód IX Młodzieżowej Parady Niepodległości. Uczniowie ze szkół z powiatu sanockiego zaprezentowali najważniejsze wydarzenia z historii Polski. W ten sposób pokazali jak ważny jest patriotyzm i dbałość o tradycje.

Grupy rekonstrukcyjne punktualnie o 10.00 zebrały się na sanockim Rynku i zaprezentowały swoje inscenizacje. Były to wspomnienia najważniejszych wydarzeń w dziejach kraju.

Szesnaście grup to uczniowie sanockich szkół podstawowych i średnich, dwa sanockie gimnazja: „dwójka” i „czwórka” oraz szkoła z Nowosielce (ZSCKR) oraz z Trepczy i Tarnawy Dolnej.

Parada zespołów po zademonstrowaniu się na Rynku, prowadzona przez Sanocką Młodzieżową Orkiestrę Dęta AVANTI ruszyła w orszaku sanockimi ulicami: 3 Maja, T. Kościuszki, A. Mickiewicza, Zamkową pod pomnik Synom Ziemi Sanockiej.

Tam ogłoszono wyniki konkursu na najciekawszą prezentację w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazjalne oraz szkoły ponadgimnazjalne. Całość zakończyło złożenia wieńców pod pomnikiem i odśpiewanie hymnu narodowego.

ZOBACZ GALERIE ZDJĘĆ!

26-04-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)