REKLAMA
REKLAMA

Bieszczadzcy pogranicznicy w służbie na granicy macedońsko-greckiej (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG z Placówki SG w Wojtkowej, z PSG w Medyce oraz z PSG w Horyńcu-Zdroju są uczestnikami misji w Macedonii. Od kwietnia ubiegłego roku polska Straż Graniczna wspiera policję macedońską w ochronie granicy z Grecją. W ubiegłym tygodniu do Macedonii wyjechała już IX zmiana funkcjonariuszy SG.

Strażnicy graniczni będą pełnili służbę w bezpośredniej ochronie granicy macedońsko-greckiej. Swoje zadania będą wykonywać również w strefie przygranicznej. W tym celu zabrali ze sobą sprzęt specjalistyczny m.in. kamerę termowizyjną, lornetki, kamizelki taktyczne, odblaskowe i kuloodporne, hełmy kevlarowe ale też broń służbową.

14-122120

Od początku tego roku w działaniach poza granicami kraju wzięło już udział 46 funkcjonariuszy Bieszczadzkiego OSG. Większość z nich służbę pełniła w Grecji, ale strażnicy graniczni z BiOSG wyjeżdżali również do Bułgarii, Słowacji, Hiszpanii , Litwy oraz na Węgry.

14-122121

Natomiast do Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej przyjechało w tym roku 15 funkcjonariuszy służb policyjno-granicznych z państw członkowskich UE oraz 2 obserwatorów ( z Mołdawii i z Gruzji). Pełnili oni służbę w tzw. Focal Points czyli Punktach Ogniskowych w PSG w Medyce oraz w PSG w Korczowej.

14-122122

źródło: BiOSG

04-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)