REKLAMA
REKLAMA

Bum drogowych inwestycji w mieście. Wyłaniająca się Kochanowskiego i Prugara Ketlinga, most na Sanoczku, chodniki i jezdnia przy Królowej Bony (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Na terenie miasta Sanoka trwa burza remontów na drogach. Przeprowadzają je zarówno Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad jak i sanocki magistrat. Prace trwają przy chodnikach i nawierzchni jezdni na ulicy Królowej Bony, na moście nad Sanoczkiem na ulicy Rymanowskiej oraz na Kochanowskiego i Prugara Ketlinga w dzielnicy Błonie.

Jak informuje Bartosz Wysocki, z biura prasowego GDDKiA w Rzeszowie na DK 28 od km 275+870 do 276+070 po prawej stronie remontowany jest chodnik. Wymiana nawierzchni chodnika oraz krawężniki dostosowywane są do planowanej nakładki na długości chodnika.

Z kolei na moście nad Sanoczkiem, z uwagi na remont, została tymczasowo zmieniona organizacja ruchu.

Polega ona na wprowadzeniu ograniczenia prędkości do 50 km/h, oraz zawężeniu pasa ruchu. W ramach prac remontowych całkowicie zamknięto jeden z dwóch mostów (strona lewa). W ramach remontu mostu wyremontowane zostaną podpory mostu, wymienione wyposażenie obiektu, wykonane zostaną nowe kapy chodnikowe i nawierzchnia. Obiekt zostanie zabezpieczony antykorozyjnie oraz wykonane zostaną nowe powłoki hydroizolacyjne. Będą zamontowane nowe łożyska, dylatacje i system odwodnienia. Dodatkowo także podpory – wyjaśnia Wysocki.

Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Budowlane STALMOST Sp. z o.o. Termin realizacji to 30 października. Inwestycja pochłonie niespełna 2 mln złotych.

Kochanowskiego i Prugara Ketlinga w nowej odsłonie

Od kilkunastu tygodni w dzielnicy Błonie trwa remont Kochanowskiego i Prugara Ketlinga. Termin ich zakończenia ustalono na koniec września.

Koszt realizacji zadania wynosi 1,8 mln zł. w tym dofinansowanie z Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie w wysokości nieco ponad 803 tys. zł. Wykonano już podbudowę nawierzchni jezdni ul. Prugara Ketlinga wraz z warstwą profilującą i wiążącą z betonu asfaltowego o grubości 7 cm. Przebudowano też chodniki z kostki brukowej. Wykonano kanalizację deszczową przy garażach – precyzuje Ignacy Lorenc, naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów Kapitalnych sanockiego magistratu.

Dodaje, że w zakresie robót znalazły się także:wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego ul. Kochanowskiego, przebudowa chodników, przebudowa miejsc postojowych z płyt typu JOMB. Ponadto ułożenie warstwy ścieralnej betonu asfaltowego na całej długości jezdni. Zostanie wykonane nowe oświetlenie ulic.

Do tej pory koszt przeprowadzonych prac to około 700 000 zł netto.

18-08-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)