REKLAMA
REKLAMA

SANOK: GDDKiA ogłosiła przetarg na remont Lwowskiej, Kolejowej i Lipińskiego (ZDJĘCIA, OPINIE)

SANOK / PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, oddział w Rzeszowie, ogłosiła przetarg na remont ciągu ulic Lwowska – Kolejowa – Lipińskiego w Sanoku. GDDKiA wymaga, aby zamówienie zostało zrealizowane do końca września 2018.

Remont obejmuje całą ulicę Lwowską i Kolejową oraz kilometrowy odcinek ulicy Lipińskiego (od przejazdu kolejowego do skrzyżowania z ulicą Mateusza Beksińskiego), jezdnie oraz chodniki.

Zamówienie obejmuje wykonanie robót budowlanych polegających na:
– robotach rozbiórkowych;
– robotach ziemnych (wykopy, nasypy);
– odwodnieniu drogi;
– podbudowy;
– nawierzchnie;
– oznakowanie i urządzenia bezpieczeństwa ruchu;
– elementy ulic;
– robotach wykończeniowych.


Komentarze polityków oraz samorządowców:

uruski

Piotr Uruski

Piotr Ursuki (Zjednoczona Prawica / Solidarna Polska) – Poseł na Sejm RP, członek sejmowej Komisji Infrastruktury:

Jako poseł tej ziemi, a jednocześnie członek sejmowej Komisji Infrastruktury bardzo się cieszę, że tak duża ilość ulic krajowych w Sanoku zostanie wyremontowana. To wszystko jest możliwe dzięki dobrej współpracy z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem, przewodniczącym sejmowej Komisji Infrastruktury, posłem Bogdanem Rzońcą czy burmistrzem Sanoka Tadeuszem Pióro. To kolejna duża inwestycja finansowana z budżetu państwa, tym razem w infrastrukturze drogowej. To ważne, zarówno dla sanoczan oraz turystów odwiedzających nasz region i Bieszczady.

rzonca

Bogdan Rzońca

Bogdan Rzońca (Zjednoczona Prawica / Prawo i Sprawiedliwość) – Poseł na Sejm RP, przewodniczący sejmowej Komisji Infrastruktury:

To bardzo ważny moment dla Sanoka i Bieszczadów. Budowa obwodnicy Sanoka i przebudowa ulicy Lipińskiego potwierdzają „dobrą zmianę” dla wschodniej Polski i mniejszych ośrodków. Sanoczanie długo czekali na obwodnicę, dzięki dobrej współpracy burmistrza Tadeusza Pióro i GDDKiA finał jest szczęśliwy. Ogłoszony został również przetarg na przebudowę drogi krajowej nr 28 od Biecza w stronę Jasła. Zatem dzieje się wiele dobrego w infrastrukturze drogowej. Trzeba też nadal walczyć o połączenia kolejowe w  tym obszarze, tu też obiecuję wsparcie i zapraszam do współpracy wszystkich partnerów.

olejko

Edward Olejko

Edward Olejko – wiceburmistrz Sanoka ds. Gospodarki Komunalnej i Architektury:

Nie znam pełnego zakresu prac określonych w przetargu, ani środków jakie zostały przeznaczone na to zadanie. Myślę jednak, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie będzie realizowała cząstkowych zadań. Zresztą wspomniany remont ciągu ulic Lwowska – Kolejowa – Lipińskiego zakładał generalną przebudowę. To o co zabiegaliśmy, staje się rzeczywistością. Myślę, że jest się z czego cieszyć.

biskup

Damian Biskup

Damian Biskup – radny Rady Powiatu Sanockiego:

To rewelacyjna wiadomość. Szczególne podziękowania należą się posłom z naszego regionu, Piotrowi Uruskiemu i Bogdanowi Rzońcy, którzy współpracują w sejmowej Komisji Infrastruktury. „Zielone światło” dla tej inwestycji nie byłoby możliwe, gdyby nie upór władz miasta, z wiceburmistrzem Edwardem Olejko na czele. Słowa uznania należą się wreszcie radnym miejskim oraz radnym dzielnicowym, którzy ani na chwilę nie zwątpili w możliwość realizacji tego zadania. Ta inwestycja to doskonały przykład „dobrej zmiany”, współpracy na wielu szczeblach, współpracy polityków i samorządowców.

Poseł Piotr Uruski (po lewej) z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem.

Poseł Piotr Uruski (po lewej) z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem.

18-08-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)