REKLAMA
REKLAMA

Dzielnicowi biorą się za porządki. Zwiększone kontrole, częstsze patrole i współpraca

SANOK / PODKARPACIE. Sanoccy dzielnicowi biorą się za porządki w mieście. Przygotowano plan działania dla miasta oraz gminy Sanok, w którym połozono nacisk na wyeliminowanie pijaństwa, zaśmiecanie terenów zielonych, niewłaściwego parkowania, żebractwa i wielu innych zagrożeń w przestrzeni miejskiej.

Rewir Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Sanoku przygotował dla miasta Sanok oraz gminy Sanok plany działań priorytetowych. Zostały w nich określone najważniejsze z punktu widzenia bezpieczeństwa i porządku publicznego problemy oraz sposoby ich rozwiązania. Zgodnie z założeniami plany obejmują okres do końca stycznia 2018 roku.

W wyniku rozpoznania podległego komendzie rejonu w obszarze miasta Sanok i gminy Sanok oraz analizy występujących zagrożeń zidentyfikowane zostały następujące problemy:

 • Problem spożywania napojów alkoholowych oraz zaśmiecanie w rejonie Parku Miejskiego przy ul. Mickiewicza w Sanoku; odpowiedzialnym za działania mające na celu rozwiązanie i minimalizację tych problemów jest dzielnicowy asp. Bartosz Lubański (tel. 571 203 283).
 • Problem spożywania napojów alkoholowych oraz żebractwo w rejonie sklepu PSS nr 10 Sanoku tzw. Sanocki Dom Handlowy; odpowiedzialnym za działania mające na celu rozwiązanie i minimalizację tych problemów jest dzielnicowy sierż. szt. Rafał Milczanowski (tel. 571 203 284).
 • Problem spożywania napojów alkoholowych, zakłócanie porządku publicznego oraz zaśmiecanie miejsca dostępnego dla publiczności przez młodzież, która gromadzi się w rejonie bloku mieszkalnego przy ul. Robotnicza 13 w Sanoku; za realizację działań przeciwdziałających tym zjawiskom odpowiada dzielnicowy sierż. szt. Andrzej Małek (tel. 572 908 668).
 • Problem z nie właściwym parkowaniem pojazdów na terenie zielonym przy ul. Al. WP w Sanoku; za działania mające na celu wyeliminowanie tego zjawiska odpowiada dzielnicowy st. asp. Piotr Osenkowski (tel. 510 997 698).
 • Problem spożywania napojów alkoholowych, zakłócanie porządku publicznego, zaśmiecanie miejsca dostępnego dla publiczności oraz żebractwo w rejonie pawilonu handlowego „Alfa” przy ul. Traugutta 9 w Sanoku; odpowiedzialnym za działania mające na celu rozwiązanie i minimalizację tych problemów jest dzielnicowy st. asp. Robert Koszyk (tel. 571 203 286).
 • Problem żebractwa w rejonie Parafii Chrystusa Króla w Sanoku przy ul. Jana Pawła II 55; odpowiedzialnym za działania zmierzające do wyeliminowania tego zjawiska jest mł. asp. Rafał Słomiana (tel. 571 203 285).
 • Problem gromadzenia się młodzieży w rejonie placu zabaw i boiska sportowego przy ul. Okołowiczówka 3 w Sanoku, które często powiązane jest ze spożywaniem napojów alkoholowych używaniem słów nieprzyzwoitych oraz zaśmiecaniem wskazanego miejsca; za realizację działań przeciwdziałających tym zjawiskom odpowiedzialny jest dzielnicowy st. sierż. Daniel Mola (tel. 571 203 287).
 • Problem spożywania napojów alkoholowych zaśmiecanie i utrudnianie korzystania z urządzeń przeznaczonych dla użytku publicznego w rejonie placu zabaw przy ul. Witkiewicza w Sanoku; odpowiedzialnym za działania mające na celu rozwiązanie i minimalizację tego problemu jest dzielnicowy st. asp. Michał Władyka (tel. 572 908 665).
 • Problem spożywania napojów alkoholowych, zakłócanie porządku publicznego oraz zaśmiecanie w rejonie sklepu spożywczego w miejscowości Kostarowce; odpowiedzialnym za działania zmierzające do wyeliminowania tego zjawiska jest mł. asp. Paweł Turzeniecki (tel. 571 908 664).
 • Problem nie dopełnienia obowiązku oznakowań nieruchomości w odpowiednim miejscu w m. Zaluż albo utrzymanie w należytym stanie tabliczek z numerami porządkowymi nieruchomości; odpowiedzialnym za działania zmierzające do wyeliminowania tego zjawiska jest mł. asp. Janusz Węgrzyn (tel. 571 908 667).
 • Problem spożywania napojów alkoholowych oraz zakłócanie ładu i porządku publicznego w rejonie sklepu spożywczego w miejscowości Łodzina; odpowiedzialnym za działania zmierzające do wyeliminowania tego zjawiska jest mł. asp. Szymon Rychlicki (tel. 571 908 666).
 • Problem ze strony psów pozostających w przestrzeni publicznej będących bez nadzoru właścicieli na terenie sołectwa Niebieszczany; odpowiedzialnym za działania zmierzające do wyeliminowania tego zjawiska jest st. sierż. Tomasz Myćka (tel. 797 908 311).

Celem powyższych działań ma być poprawa bezpieczeństwa w powyższych rejonach, zapewnienie ładu i porządku publicznego oraz wyeliminowanie zjawisk naruszania przepisów ruchu drogowego. Realizacji celów służyć będą m.in. nasilone kontrole, częstsze obchody rejonu, współpraca z mieszkańcami oraz lokalnymi władzami.

303-136977

19-08-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

 • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
 • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
 • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)