REKLAMA
REKLAMA

Dzielnicowi biorą się za porządki. Zwiększone kontrole, częstsze patrole i współpraca

SANOK / PODKARPACIE. Sanoccy dzielnicowi biorą się za porządki w mieście. Przygotowano plan działania dla miasta oraz gminy Sanok, w którym połozono nacisk na wyeliminowanie pijaństwa, zaśmiecanie terenów zielonych, niewłaściwego parkowania, żebractwa i wielu innych zagrożeń w przestrzeni miejskiej.

Rewir Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Sanoku przygotował dla miasta Sanok oraz gminy Sanok plany działań priorytetowych. Zostały w nich określone najważniejsze z punktu widzenia bezpieczeństwa i porządku publicznego problemy oraz sposoby ich rozwiązania. Zgodnie z założeniami plany obejmują okres do końca stycznia 2018 roku.

W wyniku rozpoznania podległego komendzie rejonu w obszarze miasta Sanok i gminy Sanok oraz analizy występujących zagrożeń zidentyfikowane zostały następujące problemy:

  • Problem spożywania napojów alkoholowych oraz zaśmiecanie w rejonie Parku Miejskiego przy ul. Mickiewicza w Sanoku; odpowiedzialnym za działania mające na celu rozwiązanie i minimalizację tych problemów jest dzielnicowy asp. Bartosz Lubański (tel. 571 203 283).
  • Problem spożywania napojów alkoholowych oraz żebractwo w rejonie sklepu PSS nr 10 Sanoku tzw. Sanocki Dom Handlowy; odpowiedzialnym za działania mające na celu rozwiązanie i minimalizację tych problemów jest dzielnicowy sierż. szt. Rafał Milczanowski (tel. 571 203 284).
  • Problem spożywania napojów alkoholowych, zakłócanie porządku publicznego oraz zaśmiecanie miejsca dostępnego dla publiczności przez młodzież, która gromadzi się w rejonie bloku mieszkalnego przy ul. Robotnicza 13 w Sanoku; za realizację działań przeciwdziałających tym zjawiskom odpowiada dzielnicowy sierż. szt. Andrzej Małek (tel. 572 908 668).
  • Problem z nie właściwym parkowaniem pojazdów na terenie zielonym przy ul. Al. WP w Sanoku; za działania mające na celu wyeliminowanie tego zjawiska odpowiada dzielnicowy st. asp. Piotr Osenkowski (tel. 510 997 698).
  • Problem spożywania napojów alkoholowych, zakłócanie porządku publicznego, zaśmiecanie miejsca dostępnego dla publiczności oraz żebractwo w rejonie pawilonu handlowego „Alfa” przy ul. Traugutta 9 w Sanoku; odpowiedzialnym za działania mające na celu rozwiązanie i minimalizację tych problemów jest dzielnicowy st. asp. Robert Koszyk (tel. 571 203 286).
  • Problem żebractwa w rejonie Parafii Chrystusa Króla w Sanoku przy ul. Jana Pawła II 55; odpowiedzialnym za działania zmierzające do wyeliminowania tego zjawiska jest mł. asp. Rafał Słomiana (tel. 571 203 285).
  • Problem gromadzenia się młodzieży w rejonie placu zabaw i boiska sportowego przy ul. Okołowiczówka 3 w Sanoku, które często powiązane jest ze spożywaniem napojów alkoholowych używaniem słów nieprzyzwoitych oraz zaśmiecaniem wskazanego miejsca; za realizację działań przeciwdziałających tym zjawiskom odpowiedzialny jest dzielnicowy st. sierż. Daniel Mola (tel. 571 203 287).
  • Problem spożywania napojów alkoholowych zaśmiecanie i utrudnianie korzystania z urządzeń przeznaczonych dla użytku publicznego w rejonie placu zabaw przy ul. Witkiewicza w Sanoku; odpowiedzialnym za działania mające na celu rozwiązanie i minimalizację tego problemu jest dzielnicowy st. asp. Michał Władyka (tel. 572 908 665).
  • Problem spożywania napojów alkoholowych, zakłócanie porządku publicznego oraz zaśmiecanie w rejonie sklepu spożywczego w miejscowości Kostarowce; odpowiedzialnym za działania zmierzające do wyeliminowania tego zjawiska jest mł. asp. Paweł Turzeniecki (tel. 571 908 664).
  • Problem nie dopełnienia obowiązku oznakowań nieruchomości w odpowiednim miejscu w m. Zaluż albo utrzymanie w należytym stanie tabliczek z numerami porządkowymi nieruchomości; odpowiedzialnym za działania zmierzające do wyeliminowania tego zjawiska jest mł. asp. Janusz Węgrzyn (tel. 571 908 667).
  • Problem spożywania napojów alkoholowych oraz zakłócanie ładu i porządku publicznego w rejonie sklepu spożywczego w miejscowości Łodzina; odpowiedzialnym za działania zmierzające do wyeliminowania tego zjawiska jest mł. asp. Szymon Rychlicki (tel. 571 908 666).
  • Problem ze strony psów pozostających w przestrzeni publicznej będących bez nadzoru właścicieli na terenie sołectwa Niebieszczany; odpowiedzialnym za działania zmierzające do wyeliminowania tego zjawiska jest st. sierż. Tomasz Myćka (tel. 797 908 311).

Celem powyższych działań ma być poprawa bezpieczeństwa w powyższych rejonach, zapewnienie ładu i porządku publicznego oraz wyeliminowanie zjawisk naruszania przepisów ruchu drogowego. Realizacji celów służyć będą m.in. nasilone kontrole, częstsze obchody rejonu, współpraca z mieszkańcami oraz lokalnymi władzami.

303-136977

19-08-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)