REKLAMA
REKLAMA

Fałszują dokumenty na potęgę. Na granicy znowu wpadło dwóch Ukraińców

REGION / PODKARPACIE. Wczoraj funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili na przejściu granicznym w Medyce podrobiony łotewski dowód osobisty oraz paszport z podrobionymi stemplami cypryjskiej i estońskiej kontroli granicznej. Dokumentami posługiwali się obywatele Ukrainy.

28 – letni Ukrainiec, podróżujący wczoraj rano do Polski, do kontroli granicznej okazał dowód osobisty, który miał wskazywać, że jest on Łotyszem. Jak się okazało, dokument był podrobiony a przy mężczyźnie ujawniono ukraiński paszport. Udając obywatela Unii Europejskiej, chciał podczas dalszej podróży swobodnie przemieszczać się po terenie UE. Zatrzymany Ukrainiec usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa posługiwania się fałszywym dokumentem oraz usiłowania przekroczenia granicy podstępem. Dalsze czynności w sprawie zmierzające do ukarania mężczyzny prowadzą funkcjonariusze z Placówki SG w Medyce.

14-111418

W tym samym dniu, również na przejściu granicznym Medyce, 42 – letni obywatel Ukrainy przedstawił do kontroli granicznej paszport, w którym widniały podrobione odciski cypryjskiej i estońskiej kontroli granicznej. Mężczyzna, chciał w ten sposób uniknąć kary za przeterminowany pobyt na terenie UE. Cudzoziemiec przyznał się do popełnienia przestępstwa fałszerstwa dokumentu, za co został skazany na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym jej zawieszeniem na okres 2 lat.

W tym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 373 przypadki fałszerstw dokumentów, wśród nich dominują podrobione odciski stempli kontroli granicznej – 196 przypadków. Najwięcej przestępstw związanych z autentycznością dokumentu ujawnili funkcjonariusze z drogowego przejścia granicznego w Korczowej.

źródło: BiOSG

11-05-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)