REKLAMA
REKLAMA

Funkcjonariusze SG udaremnili przemyt papierosów przez tzw. „zieloną granicę” (ZDJĘCIA)

LUBACZÓW / PODKARPACIE. Wczoraj funkcjonariusze z Placówki SG w Lubaczowie zatrzymali na tzw. „zielonej granicy” przemyt papierosów z Ukrainy do Polski. Łączna wartość kontrabandy wyniosła ok. 34 tys. zł. Do sprawy zatrzymano dwóch Polaków.

20 czerwca wieczorem funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Lubaczowie, patrolujący granicę polsko-ukraińską, zwrócili uwagę na ślady wiodące z Ukrainy do Polski, a pozostawione w pasie drogi granicznej. Szybko przeprowadzone działania pozwoliły ustalić, że w pobliskim kompleksie leśnym ukryto przemycone przez granicę papierosy. Niedługo, ustalono, że sprawcy przemytu również ukryli się w pobliskim lesie. W trakcie wszczętych działań, w pościgu, zatrzymano uciekających motocyklem dwóch mieszkańców pogranicza (20 i 23 l. ).

W sprawie wszczęto postępowanie karno-skarbowe. Obaj młodzi mężczyźni pozostają do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Lubaczowie. Zatrzymane 2 500 paczek papierosów bez znaków skarbowych polskiej akcyzy, ulegnie przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa.

przemyt1

przemyt2

 

Źródło: BiOSG

22-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)