REKLAMA
ZS2 Zamek Lesko
PBS ZSL
REKLAMA

Funkcjonariusze SG udaremnili przemyt papierosów przez tzw. „zieloną granicę” (ZDJĘCIA)

LUBACZÓW / PODKARPACIE. Wczoraj funkcjonariusze z Placówki SG w Lubaczowie zatrzymali na tzw. „zielonej granicy” przemyt papierosów z Ukrainy do Polski. Łączna wartość kontrabandy wyniosła ok. 34 tys. zł. Do sprawy zatrzymano dwóch Polaków.

20 czerwca wieczorem funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Lubaczowie, patrolujący granicę polsko-ukraińską, zwrócili uwagę na ślady wiodące z Ukrainy do Polski, a pozostawione w pasie drogi granicznej. Szybko przeprowadzone działania pozwoliły ustalić, że w pobliskim kompleksie leśnym ukryto przemycone przez granicę papierosy. Niedługo, ustalono, że sprawcy przemytu również ukryli się w pobliskim lesie. W trakcie wszczętych działań, w pościgu, zatrzymano uciekających motocyklem dwóch mieszkańców pogranicza (20 i 23 l. ).

W sprawie wszczęto postępowanie karno-skarbowe. Obaj młodzi mężczyźni pozostają do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Lubaczowie. Zatrzymane 2 500 paczek papierosów bez znaków skarbowych polskiej akcyzy, ulegnie przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa.

przemyt1

przemyt2

 

Źródło: BiOSG

22-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)