REKLAMA
REKLAMA

GMINA SANOK: Podwójne święto w Szkole Podstawowej w Kostarowcach (ZDJĘCIA)

KOSTAROWCE / PODKARPACIE. Dzień 10 października 2017 r. na długo zostanie w pamięci społeczności szkolnej z Kostarowiec. W 10. rocznicę nadania szkole imienia Św. Andrzeja Boboli oddano do użytku salę rekreacyjno-sportową.

Obiekt ten został wybudowany w latach międzywojennych, dzięki inicjatywie i ciężkiej pracy mieszkańców wsi. Przez wiele lat był to Dom Ludowy, który służył mieszkańcom Kostarowiec na organizowanie spotkań wiejskich, podczas których omawiano ważne dla wsi sprawy i podejmowano uchwały. W 2014 r. podczas zebrania wiejskiego budynek przekazano szkole.

Inwestycja adaptacji budynku WDK na potrzeby sali ćwiczeń została zrealizowana w ramach projektu „Poprawa infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Sanok” finansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020. Gmina Sanok otrzymała dofinansowanie w wysokości 717 880,61 zł. Koszt całkowity projektu to 844 565,43zł.

7

Prace budowlane w budynku dawnego Domu Kultury w Kostarowcach rozpoczęły się jeszcze na początku 2017 roku i dotyczyły:

-wyburzenia większości ścianek działowych, schodów, demontażu wszystkich istniejących instalacji wewnętrznych
-rozbiórki istniejących podłóg i stropu nad salą
-wykonania nowych otworów w ścianach dla nowoprojektowanej komunikacji
-wykonania nowych ścianek działowych, schodów zewnętrznych i wewnętrznych
-wzmocnienia istniejącej konstrukcji dachu i stropu drewnianego, przedłużeniu okapów,
-zaimpregnowania istniejącej konstrukcji drewnianej oraz całkowita wymiana konstrukcji dachu
w części przebudowywanej nad nową klatką schodową
-przebudowy fragmentu stropu oraz ścian w przebudowanej części budynku
-wykonania nad salą ćwiczeń nowego stropu podwieszanego z płyt warstwowych z rdzeniem poliuretanowym o odporności ogniowej EI-30
-rozbiórki dobudówek i schodów stalowych zlokalizowanych z tyłu budynku
-wykonania rozbudowy i nowych schodów zewnętrznych,
-wykonania połączenia dachów istniejącego i nowego.
-wykonania instalacji: co, wodociągowo-kanalizacyjnej, instalację technologiczną kotłowni wbudowanej opalanej gazem wytwarzającej ciepło do ogrzewania pomieszczeń i przygotowania ciepłej wody użytkowej.
-wykonania instalacji elektrycznej: Tablicy bezpiecznikowej, instalacji oświetlenia, gniazd wtynkowych, ochrony przeciwpożarowej, instalacji odgromowej.
-zastosowania rozwiązań poprawiających efektywność energetyczną budynku.
-dostosowania obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych – dostosowane podjazdy.

Wykonano roboty wewnętrzne wykończeniowe, w tym tynki, podłogi i malowanie ścian. Zakupiono wyposażenia Sali gimnastycznej, szatni i magazynu, w tym bramki, siatki, materace, równoważnie, drabinki itd. Koszt robót budowlanych wyniósł 618 524,64zł. Koszt wyposażenia sali ćwiczeń w Kostarowcach to ok 50 tys. złotych.

Nie od dziś wiadomo, że sport i zdrowy tryb życia jest bardzo ważny już od najmłodszych lat, dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i uczniów i rodziców oddajemy do użytku nową salę do ćwiczeń. Budynek był w bardzo złym stanie a dzięki wsparciu ze środków unijnych mogliśmy stworzyć tam nowoczesną salę z bogatym wyposażeniem – cieszy się Anna Hałas, wójt gminy Sanok.

Projekt, w ramach którego powstała nowoczesna sala ćwiczeń, dotyczył ponadto zakupu wyposażenia sali gimnastycznej w SP w Dobrej oraz zestawów multimedialnych dla 13 szkół ze terenu Gminy Sanok.

materiały nadesłane

12-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)