REKLAMA
REKLAMA

GMINA SANOK: Podwójne święto w Szkole Podstawowej w Kostarowcach (ZDJĘCIA)

KOSTAROWCE / PODKARPACIE. Dzień 10 października 2017 r. na długo zostanie w pamięci społeczności szkolnej z Kostarowiec. W 10. rocznicę nadania szkole imienia Św. Andrzeja Boboli oddano do użytku salę rekreacyjno-sportową.

Obiekt ten został wybudowany w latach międzywojennych, dzięki inicjatywie i ciężkiej pracy mieszkańców wsi. Przez wiele lat był to Dom Ludowy, który służył mieszkańcom Kostarowiec na organizowanie spotkań wiejskich, podczas których omawiano ważne dla wsi sprawy i podejmowano uchwały. W 2014 r. podczas zebrania wiejskiego budynek przekazano szkole.

Inwestycja adaptacji budynku WDK na potrzeby sali ćwiczeń została zrealizowana w ramach projektu „Poprawa infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Sanok” finansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020. Gmina Sanok otrzymała dofinansowanie w wysokości 717 880,61 zł. Koszt całkowity projektu to 844 565,43zł.

7

Prace budowlane w budynku dawnego Domu Kultury w Kostarowcach rozpoczęły się jeszcze na początku 2017 roku i dotyczyły:

-wyburzenia większości ścianek działowych, schodów, demontażu wszystkich istniejących instalacji wewnętrznych
-rozbiórki istniejących podłóg i stropu nad salą
-wykonania nowych otworów w ścianach dla nowoprojektowanej komunikacji
-wykonania nowych ścianek działowych, schodów zewnętrznych i wewnętrznych
-wzmocnienia istniejącej konstrukcji dachu i stropu drewnianego, przedłużeniu okapów,
-zaimpregnowania istniejącej konstrukcji drewnianej oraz całkowita wymiana konstrukcji dachu
w części przebudowywanej nad nową klatką schodową
-przebudowy fragmentu stropu oraz ścian w przebudowanej części budynku
-wykonania nad salą ćwiczeń nowego stropu podwieszanego z płyt warstwowych z rdzeniem poliuretanowym o odporności ogniowej EI-30
-rozbiórki dobudówek i schodów stalowych zlokalizowanych z tyłu budynku
-wykonania rozbudowy i nowych schodów zewnętrznych,
-wykonania połączenia dachów istniejącego i nowego.
-wykonania instalacji: co, wodociągowo-kanalizacyjnej, instalację technologiczną kotłowni wbudowanej opalanej gazem wytwarzającej ciepło do ogrzewania pomieszczeń i przygotowania ciepłej wody użytkowej.
-wykonania instalacji elektrycznej: Tablicy bezpiecznikowej, instalacji oświetlenia, gniazd wtynkowych, ochrony przeciwpożarowej, instalacji odgromowej.
-zastosowania rozwiązań poprawiających efektywność energetyczną budynku.
-dostosowania obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych – dostosowane podjazdy.

Wykonano roboty wewnętrzne wykończeniowe, w tym tynki, podłogi i malowanie ścian. Zakupiono wyposażenia Sali gimnastycznej, szatni i magazynu, w tym bramki, siatki, materace, równoważnie, drabinki itd. Koszt robót budowlanych wyniósł 618 524,64zł. Koszt wyposażenia sali ćwiczeń w Kostarowcach to ok 50 tys. złotych.

Nie od dziś wiadomo, że sport i zdrowy tryb życia jest bardzo ważny już od najmłodszych lat, dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i uczniów i rodziców oddajemy do użytku nową salę do ćwiczeń. Budynek był w bardzo złym stanie a dzięki wsparciu ze środków unijnych mogliśmy stworzyć tam nowoczesną salę z bogatym wyposażeniem – cieszy się Anna Hałas, wójt gminy Sanok.

Projekt, w ramach którego powstała nowoczesna sala ćwiczeń, dotyczył ponadto zakupu wyposażenia sali gimnastycznej w SP w Dobrej oraz zestawów multimedialnych dla 13 szkół ze terenu Gminy Sanok.

materiały nadesłane

12-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)