REKLAMA
REKLAMA

GMINA ZAGÓRZ: „Kompostowe dranie nie pytali nas o zdanie! Stop kompostowni”! (FILM)

GMINA ZAGÓRZ: „Kompostowe dranie nie pytali nas o zdanie! Stop kompostowni”! (FILM)

GMINA ZAGÓRZ / ŁUKOWE. Spotkanie z mieszkańcami gminy Zagórz w Łukowem, dotyczące planowanej budowy kompostowni w Średniem Wielkiem nie doszło do skutku. Jak widać na filmie włodarze oraz zaproszeni prelegenci szybko opuścili mury Wiejskiego Domu Kultury nie informując o planach budowy kompostowni.

Powodem odwołania spotkania było zdaniem radnego i zarazem sołtysa Łukowego Bogdana Antolaka brak warunków i możliwości do rzetelnego przedstawienia tematu. Czy brak warunków był spowodowany odorem jaki unosił się przez kilka minut w sali, po tym jak mieszkańcy gminy przynieśli na salę wiadro z woda kompostową? Na to pytanie odpowiedzi nie znamy. W Polsce nie ma uregulowanych kwestii związanych z pomiarem zapachów.  Mieszkańcy obawiają się ze smród będzie utrudniał im normalne funkcjonowanie. Uważają ponadto, że będzie to negatywnie wpływało na ich zdrowie a nawet życie.

Solidarność z mieszkańcami miejscowości położonych w sąsiedztwie planowanej kompostowni wykazali mieszkańcy Zahutynia, którzy chcą aby w miejscowej szkole podstawowej została utworzona czwarta klasa. Nie mają jednak możliwości uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytanie i choć spotkanie w Łukowem odbyło się 19 lipca, rozmowy nagrane z mieszkańcami Zahutynia są nadal aktualne.

Na spotkaniu zorganizowanym przeszło miesiąc temu w Czaszynie burmistrz zdecydowanie zapowiadał rozpoczęcie na nowo procedur związanych z ewentualna budową kompostowni.

Od 20 czerwca i wspomnianego spotkania niewiele się jednak działo. A przynajmniej mieszkańcy gminy nie otrzymali konkretnej informacji do co dalej. Czy mieszkańcy gminy mogą liczyć na konsultację? Czy są już gotowe nowe założenia inwestycyjne jeżeli chodzi o ewentualną budowę kompostowni? Czy jest opracowany nowy raport oddziaływania na środowisko oraz decyzja o środowiskowych uwarunkowania dotyczących budowy kompostowni w Średniem Wielkiem? Czy władze gminy Zagórz nadal będą przekonywać do konieczności budowy kompostowni, pomimo protestów społecznych? I na to pytanie również odpowiedzi nie znamy…


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

MIESZKAŃCY GMINY ZAGÓRZ: Nie chcemy być śmietniskiem Podkarpacia! (FILM, ZDJĘCIA)

29-07-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)