REKLAMA
REKLAMA

Goprowcy na posterunku. Turyści z urazami kończyn, wychłodzenia i omdlenia (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Bieszczadzcy goprowcy wraz z ratownikami LPR zawsze na posterunku. W minionym tygodniu interweniowali kilkakrotnie, pomagając turystom, którzy doznali urazów czy zbyt długo pozostali na szlaku.


W czwartek ratownicy zostali zadysponowani na Połoninę Wetlińską do urazu kończyny dolnej. Po zaopatrzeniu nogi turystkę wraz z dziećmi ewakuowano na Przełęcz Wyżną.

Dwa dni później ponownie interweniowano na Połoninie Wetlińskiej. Tym razem udzielono pomocy mężczyźnie po utracie przytomności, który po zaopatrzeniu przez ratowników przetransportowany został do szpitala w Sanoku śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Z kolei w niedzielę w godzinach wieczornych udzielano pomocy w rejonie szczytu Fereczata kobiecie z dwójką małych dzieci, które zbyt późno wybrały się w góry. Po zabezpieczeniu termicznym wychłodzonych dzieci, całą trójkę sprowadzono w doliny.

W poniedziałek goprowcy otrzymali zgłoszenie o kobiecie znajdującej się w rejonie Orlego Kamienia, która w wyniku upadku doznała otwartego złamania podudzia. Ze względu na charakter urazu, kobietę ewakuowano za pomocą długiej liny śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a następnie przetransportowano do szpitala w Sanoku.

źródło/foto: GOPR Bieszczady/fb

30-08-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)