REKLAMA
REKLAMA

Goprowcy na posterunku. Turyści z urazami kończyn, wychłodzenia i omdlenia (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Bieszczadzcy goprowcy wraz z ratownikami LPR zawsze na posterunku. W minionym tygodniu interweniowali kilkakrotnie, pomagając turystom, którzy doznali urazów czy zbyt długo pozostali na szlaku.


W czwartek ratownicy zostali zadysponowani na Połoninę Wetlińską do urazu kończyny dolnej. Po zaopatrzeniu nogi turystkę wraz z dziećmi ewakuowano na Przełęcz Wyżną.

Dwa dni później ponownie interweniowano na Połoninie Wetlińskiej. Tym razem udzielono pomocy mężczyźnie po utracie przytomności, który po zaopatrzeniu przez ratowników przetransportowany został do szpitala w Sanoku śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Z kolei w niedzielę w godzinach wieczornych udzielano pomocy w rejonie szczytu Fereczata kobiecie z dwójką małych dzieci, które zbyt późno wybrały się w góry. Po zabezpieczeniu termicznym wychłodzonych dzieci, całą trójkę sprowadzono w doliny.

W poniedziałek goprowcy otrzymali zgłoszenie o kobiecie znajdującej się w rejonie Orlego Kamienia, która w wyniku upadku doznała otwartego złamania podudzia. Ze względu na charakter urazu, kobietę ewakuowano za pomocą długiej liny śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a następnie przetransportowano do szpitala w Sanoku.

źródło/foto: GOPR Bieszczady/fb

30-08-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)