REKLAMA
REKLAMA

GRANICA: 48 – letni mieszkaniec okolic Cisnej kierował samochodem mając prawie 2 promile

GRANICA. W ostatnim czasie, funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej kilkukrotnie zatrzymywali zarówno na przejściach granicznych jaki i poza nimi, kierowców będących pod wpływem alkoholu.

W poniedziałek 18 grudnia strażnicy graniczni z Placówki w Wetlinie podczas prowadzonej w miejscowość Wetlina kontroli drogowej ujawnili, że 48 – letni mieszkaniec okolic Cisnej kierował samochodem mając prawie 2 promile alkoholu we krwi.

Natomiast w niedzielę do kontroli granicznej w przejściu granicznym w Korczowej, na kierunku wjazdowym do Polski, zgłosił się obywatel Ukrainy – kierowca samochodu ciężarowego. Strażnicy graniczni stwierdzili, że Ukrainiec prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Wynik badania pokazał 0,8 promila alkoholu we krwi.

Dzień wcześniej tj. w sobotę funkcjonariusze z Korczowej jadąc na służbę zauważyli w miejscowości Piaski samochód leżący w rowie a parę metrów dalej mężczyznę, który próbował oddalić się z miejsca wypadku. Jak się okazało kierowca samochodu 31 – latek z okolic Radymna miał 1,94 promila alkoholu w krwi a ponadto nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Nietrzeźwym kierowcom uniemożliwiono dalsze prowadzenie pojazdów a sprawy przekazano funkcjonariuszom Policji.

W tym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali już 34 kierowców pojazdów będących pod wpływem alkoholu, wśród nich 20 osób to obywatele Ukrainy a 14 – obywatele Polski.

14-127380

BiOSG

20-12-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)