REKLAMA
REKLAMA

Przedstawiciele służb mundurowych województwa podkarpackiego spotkali się przy wigilijnym stole (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Tradycyjnie, już po raz dwunasty, przedstawiciele służb mundurowych województwa podkarpackiego spotkali się przy wigilijnym stole. Zbliżające się Święta to okazja, aby policjanci, żołnierze, strażacy, celnicy, funkcjonariusze straży granicznej, służby więziennej i ochrony kolei oraz przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych złożyli sobie życzenia. Gospodarzem uroczystości byli żołnierze z 21 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie.

Spotkanie opłatkowe odbyło się w siedzibie 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to okazja, by przy wigilijnym stole spotkali się żołnierze i funkcjonariusze policji, straży pożarnej, straży granicznej, służby celno-skarbowej, służby więziennej i ochrony kolei, inspektorzy transportu drogowego i strażnicy miejscy. Gości przywitał dowódca 21 Brygady pułkownik Ryszard Pietras.

Podkarpacką Policję reprezentowali komendanci miejscy i powiatowi oraz kierownictwo komendy wojewódzkiej na czele z Komendantem Wojewódzkim Policji w Rzeszowie mł.insp. Henrykiem Moskwą.

Wśród zaproszonych gości byli parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, reprezentanci instytucji i duchowieństwa. Życzenia świąteczne formacjom mundurowym złożyli Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart i Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

Zanim przedstawiciele służb mundurowych podzielili się opłatkiem, ks. biskup Edward Białogłowski odmówił modlitwę i poświęcił wigilijny stół. Także on skierował do mundurowych wiele ciepłych słów.

W świątecznej atmosferze, przy dźwiękach kolęd, pastorałek i piosenek, wszyscy goście dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia.

KWP

20-12-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)