REKLAMA
REKLAMA

GRANICA: Obywatel Łotwy zatrzymany za kradzież broni i obrót środkami odurzającymi

GRANICA. W poniedziałek 27 listopada na przejściu granicznym w Medyce zatrzymano obywatela Łotwy poszukiwanego dwoma Europejskimi Nakazami Aresztowania wydanymi przez Prokuraturę Generalną Łotwy.


32 – letni Łotysz od prawie dwóch miesięcy był poszukiwany za kradzież broni oraz za obrót środkami odurzającymi w postaci metamfetaminy.

Mężczyzna próbował w poniedziałek 27 listopada wyjechać na Ukrainę.

Obecnie, zatrzymany Łotysz pozostaje w dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Przemyślu. Prawdopodobnie w najbliższym czasie w ramach realizacji Europejskich Nakazów Aresztowania zostanie przekazany łotewskiemu wymiarowi sprawiedliwości.

Zatrzymanie były możliwe m.in. dzięki zaostrzeniu od 7 kwietnia br. przepisów dotyczących wjazdu i wyjazdu obywateli UE poza strefę Schengen. Wcześniej ob. UE byli poddawani jedynie kontroli minimalnej. Obecnie wszyscy podróżni, zarówno na wjazd do UE jak i wyjazd poddawani są kontroli szczegółowej. Każdy podróżny jest sprawdzany w krajowych i europejskich bazach danych, w celu ustalenia czy nie jest poszukiwany, nie obowiązuje go zakaz wjazdu na terytorium UE czy też nie został zastrzeżony jako osoba stanowiąca zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa czy porządku publicznego.

14-126220

BiOSG

30-11-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)