REKLAMA
REKLAMA

GRANICA: Obywatel Łotwy zatrzymany za kradzież broni i obrót środkami odurzającymi

GRANICA. W poniedziałek 27 listopada na przejściu granicznym w Medyce zatrzymano obywatela Łotwy poszukiwanego dwoma Europejskimi Nakazami Aresztowania wydanymi przez Prokuraturę Generalną Łotwy.


32 – letni Łotysz od prawie dwóch miesięcy był poszukiwany za kradzież broni oraz za obrót środkami odurzającymi w postaci metamfetaminy.

Mężczyzna próbował w poniedziałek 27 listopada wyjechać na Ukrainę.

Obecnie, zatrzymany Łotysz pozostaje w dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Przemyślu. Prawdopodobnie w najbliższym czasie w ramach realizacji Europejskich Nakazów Aresztowania zostanie przekazany łotewskiemu wymiarowi sprawiedliwości.

Zatrzymanie były możliwe m.in. dzięki zaostrzeniu od 7 kwietnia br. przepisów dotyczących wjazdu i wyjazdu obywateli UE poza strefę Schengen. Wcześniej ob. UE byli poddawani jedynie kontroli minimalnej. Obecnie wszyscy podróżni, zarówno na wjazd do UE jak i wyjazd poddawani są kontroli szczegółowej. Każdy podróżny jest sprawdzany w krajowych i europejskich bazach danych, w celu ustalenia czy nie jest poszukiwany, nie obowiązuje go zakaz wjazdu na terytorium UE czy też nie został zastrzeżony jako osoba stanowiąca zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa czy porządku publicznego.

14-126220

BiOSG

30-11-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)