REKLAMA
REKLAMA

GRANICA: Obywatel Łotwy zatrzymany za kradzież broni i obrót środkami odurzającymi

GRANICA. W poniedziałek 27 listopada na przejściu granicznym w Medyce zatrzymano obywatela Łotwy poszukiwanego dwoma Europejskimi Nakazami Aresztowania wydanymi przez Prokuraturę Generalną Łotwy.


32 – letni Łotysz od prawie dwóch miesięcy był poszukiwany za kradzież broni oraz za obrót środkami odurzającymi w postaci metamfetaminy.

Mężczyzna próbował w poniedziałek 27 listopada wyjechać na Ukrainę.

Obecnie, zatrzymany Łotysz pozostaje w dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Przemyślu. Prawdopodobnie w najbliższym czasie w ramach realizacji Europejskich Nakazów Aresztowania zostanie przekazany łotewskiemu wymiarowi sprawiedliwości.

Zatrzymanie były możliwe m.in. dzięki zaostrzeniu od 7 kwietnia br. przepisów dotyczących wjazdu i wyjazdu obywateli UE poza strefę Schengen. Wcześniej ob. UE byli poddawani jedynie kontroli minimalnej. Obecnie wszyscy podróżni, zarówno na wjazd do UE jak i wyjazd poddawani są kontroli szczegółowej. Każdy podróżny jest sprawdzany w krajowych i europejskich bazach danych, w celu ustalenia czy nie jest poszukiwany, nie obowiązuje go zakaz wjazdu na terytorium UE czy też nie został zastrzeżony jako osoba stanowiąca zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa czy porządku publicznego.

14-126220

BiOSG

30-11-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)