REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA: „Co się stało z workami do segregacji odpadów?”

SANOK / PODKARPACIE. Jeden z naszych Czytelników zastanawia się, dlaczego od końca ubiegłego roku w Sanoku są problemy z zakupem worków do segregacji odpadów.  O interwencję i wyjaśnienie poprosił nasz portal.

Od końca ubiegłego roku w Sanok jest problem z zakupem worków do segregacji odpadów. Nie można ich już dostać na stacji paliw w bazie MKS. Pracownicy stacji kierują po informacje do urzędu miasta, a tam również trudno o szczegóły – pisze Internauta.

O powody tej sytuacji zapytaliśmy w sanockim magistracie.

Z uwagi na przedłużające się postępowanie przetargowe na odbiór i zagospodarowanie odpadów dopiero w marcu mieszkańcy otrzymają worki na odpady segregowane – mówi Aneta Kończak-Kucharz, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami.

Dodaje, że nadal usługi związane z odbiorem odpadów będzie świadczyła firma Transprzęt, która w ramach umowy z gminą miejską Sanok dostarczy mieszkańcom worki. Dostaną oni tzw. pakiety startowe bezpośrednio do domów.

W związku z tym nie będą już musieli indywidualnie zaopatrywać się w odpowiednie worki – dodaje naczelnik. – Z kolei ci mieszkańcy, którzy posiadają zapasy worków z poprzedniego roku, będą mogli  nadal ich używać, a pracownicy firmy  odbiorą od nich odpady. Ponadto od 1 marca będzie obowiązywał nowy harmonogram, który dostępny jest na naszej stronie w zakładce „Zasady gospodarowania odpadami” – wyjaśnia Aneta Kończak-Kucharz.

sm

23-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)