REKLAMA
REKLAMA

Wilki przed rewanżem w Babimoście: „Jedziemy pełni optymizmu. Wierzymy w naszą drużynę”

SANOK / PODKARPACIE. W najbliższą sobotę w Babimoście Esanok.pl Wilki Sanok rozegrają rewanżowy pojedynek w ćwierćfinale mistrzostw Polski w unihokeju, w którym przeciwnikiem będzie miejscowy zespół Fenomenu. Jeśli sanoczanom uda się zwyciężyć, o awansie do strefy medalowej zadecyduje niedzielne starcie. Trzymajmy kciuki za naszą drużynę!

Dla beniaminka z Sanoka, już sam awans do ćwierćfinału Salming Ekstraligi Mężczyzn jest dużym sukcesem. Drużyna, która powstała przed obecnym sezonem zdołała zająć 2. miejsce w silnie obsadzonej grupie B, gdzie na pokonanym polu pozostawiła doświadczonego ekstraligowca Olimpię Łochów, czy finalistę I ligi sprzed roku UKS Nową Łódź. W 1/8 sanoczanie wygrali 2:0 w meczach z TLU Toruń. W 1/4 trafili na zwycięzcę grupy A i 4. ekipę poprzedniego sezonu Fenomen Babimost.

Pierwszy mecz tej serii został rozegrany dwa tygodnie temu w Sanoku. Lepsi okazali się goście, którzy zaprezentowali znakomite wyszkolenie techniczne i perfekcyjny kontratak. To właśnie dzięki szybkim kontrom Fenomen zdobył większość bramek. Gospodarze walczyli ambitnie jednak po dobrej pierwszej tercji, w drugiej i trzeciej nie wszystko szło po ich myśli. Pojedynek zakończył się wynikiem 5:8 i pierwszy duży punkt w rywalizacji o półfinał zapisali na swoim koncie unihokeiści z Babimostu.

Sanoczanie nie składają broni i zapowiadają zażartą walkę o awans.

12

Jakub Sołowski

Jedziemy do Babimostu pełni optymizmu. Znamy przeciwnika i wiemy jak wiele musimy od siebie wymagać. Postaramy się, żeby presja nas nie sparaliżowała, a wręcz przeciwnie – dodała nam sił i obudziła ducha walki. Mocno wierzę, że wygramy ten mecz! – zagrzewa do walki swoją ekipę obrońca Jakub Sołowski.

14

Radosław Bomba

Solidnie przepracowaliśmy ostatnie dwa tygodnie. Zwiększyliśmy liczbę treningów, skupiliśmy się na taktyce na najbliższy mecz. Z pewnością, po zwycięstwie w Sanoku, Fenomen czuje się pewniej. Postaramy się to wykorzystać. Nie odpuścimy i będziemy walczyć o dwa zwycięstwa – mówi Radosław Bomba, napastnik Wilków.

13

Tomasz Sokołowski

 – Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że czeka nas bardzo trudne zadanie. Nasi rywale to drużyna klasowa, ograna zarówno na parkietach I ligi jak i ekstraligi. Nie zmienia to jednak faktu, że zrobimy wszystko, aby w Babimoście wygrać dwa spotkania. Jestem pewny, że nasza drużyna potrafi grać zdecydowanie lepiej, niż miało to miejsce w pierwszym starciu. Wierzę w nasz zespół! Będziemy walczyć! – zapowiada kapitan Wilków Tomasz Sokołowski.

Sanoczanie wyjadą na mecz do Babimostu już w piątkowy poranek. Tak, aby do sobotniego pojedynku przystąpić w pełni sił. Na sobotę zespół Wilków zaplanował godzinny rozruch w hali, w której odbędzie się mecz.

Rywalizacja w ćwierćfinale Salming Ekstraligi Mężczyzn toczy się do dwóch zwycięstw.

Drabinka play-off Salming Ekstraligi Mężczyzn w sezonie 2016/2017Drabinka

SALMING EKSTRALIGA MĘŻCZYZN

25.02.2017 – godzina 19:45
ewentualny 3 mecz: 26.02.2017 – godzina 11:00

FENOMEN BABIMOST – ESANOK.PL WILKI SANOK

Hala Sportowa Olimpia w Babimoście ul. Żwirki i Wigury 10A

foto-tomasz-sowaimg_4244

Foto: Tomasz Sowa

Foto (4): Tomasz Sowa

23-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)