REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA INTERWENCJA: Hałdy śmieci w kontenerach za marketem. „Wygląda to strasznie, tylko czekać, aż pojawią się tam szczury” (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Nasi czytelnicy alarmują, że przy ulicy Beksińskiego, na jednym z parkingów, zalegają hałdy śmieci. – Wygląda to okropnie. Niedługo pojawią się tam szczury – pisze Internauta.

dav

W załączeniu otrzymaliśmy całą galerię zdjęć pokazującą ten problem.

Zwróciliśmy się do Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami sanockiego magistratu z pytaniem, gdzie tkwi kłopot.

Odpady komunalne zmieszane są odbierane przez firmę „Transprzęt” zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów tj. raz na dwa tygodnie. Zgodnie ze złożoną deklaracją o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi z terenu galerii przy ulicy Beksińskiego, odbierany jest jeden pojemnik KP-7 oraz jeden pojemnik 1100 l – informuje Aneta Kończak-Kucharz, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami w sanockim urzędzie miasta.

W związku z nasza interwencją wczoraj, tj 5 września, Straż Miejska dokonała kontroli na terenie wskazanym przez czytelników i zobowiązała właściciela terenu do jego natychmiastowego uporządkowania.

Ponadto pracownik Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami poinformował właściciela terenu o działaniach, jakie należy podjąć w przypadku produkowania większej ilości odpadów – uzupełnia naczelnik. – W przypadku dalszych nieprawidłowości Straż Miejska może podejmować stosowne działania np. poprzez nałożenie mandatu. Ostatecznym rozwiązaniem problemu jest powiadomienie właściwych organów inspekcji sanitarnej – podsumowuje Aneta Kończak-Kucharz.

zdjęcia nadesłane przez czytelników

06-09-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)