REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA: Ku przestrodze. „Minęłam ich na klatce. W zamku był złamany wytrych” (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Złodzieje nie śpią. Jedna z naszych Czytelniczek zwraca uwagę, aby być czujnym. Włamanie do jej mieszkania nie powiodło się, ale niewiele brakowało.

W środę 8 lutego około 11 próbowano dokonać włamania do jednego z mieszkań przy ulicy Sikorskiego w Sanoku. Włamywacze zostali spłoszeni, gdyż wracałam do domu. Minęłam ich na klatce schodowej. Doszłam do swojego mieszkania i otworzyłam dolny zamek, jednak kiedy chciałam otworzyć również górny okazało się, że w środku coś jest – relacjonuje Internautka.

Wezwałam policję oraz fachowca, który pomógł mi wejść do mieszkania. Mężczyźni, których mijałam na klatce schodowej, nie byli ani mieszkańcami tej klatki ani odwiedzającymi innych lokatorów – kontynuuje kobieta.

Jak opisuje po rozcięciu zamka okazało się, że w środku znajdował się złamany wytrych. Mieszkanka apeluje do sąsiadów o ostrożność i zwiększoną uwagę na obcych, kręcących się po klatkach schodowych.

Przestrzega także sanocka policja. Warto pamiętać, aby wychodząc z domu czy z mieszkania, poinformować o tym sąsiadów, którzy podczas naszej nieobecności zwrócą uwagę na niepokojące sytuacje.

Weźmy pod uwagę także to, aby nie przechowywać w jednym miejscu kluczy i dokumentów. W razie ich zgubienia czy kradzieży ułatwiamy sprawę złodziejom.

foto: nadesłane

09-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)