REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA: Ku przestrodze. „Minęłam ich na klatce. W zamku był złamany wytrych” (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Złodzieje nie śpią. Jedna z naszych Czytelniczek zwraca uwagę, aby być czujnym. Włamanie do jej mieszkania nie powiodło się, ale niewiele brakowało.

W środę 8 lutego około 11 próbowano dokonać włamania do jednego z mieszkań przy ulicy Sikorskiego w Sanoku. Włamywacze zostali spłoszeni, gdyż wracałam do domu. Minęłam ich na klatce schodowej. Doszłam do swojego mieszkania i otworzyłam dolny zamek, jednak kiedy chciałam otworzyć również górny okazało się, że w środku coś jest – relacjonuje Internautka.

Wezwałam policję oraz fachowca, który pomógł mi wejść do mieszkania. Mężczyźni, których mijałam na klatce schodowej, nie byli ani mieszkańcami tej klatki ani odwiedzającymi innych lokatorów – kontynuuje kobieta.

Jak opisuje po rozcięciu zamka okazało się, że w środku znajdował się złamany wytrych. Mieszkanka apeluje do sąsiadów o ostrożność i zwiększoną uwagę na obcych, kręcących się po klatkach schodowych.

Przestrzega także sanocka policja. Warto pamiętać, aby wychodząc z domu czy z mieszkania, poinformować o tym sąsiadów, którzy podczas naszej nieobecności zwrócą uwagę na niepokojące sytuacje.

Weźmy pod uwagę także to, aby nie przechowywać w jednym miejscu kluczy i dokumentów. W razie ich zgubienia czy kradzieży ułatwiamy sprawę złodziejom.

foto: nadesłane

09-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)