REKLAMA
REKLAMA

Jakub Sujkowski powołany na zgrupowanie reprezentacji Polski! Zawodnik Wilków w gronie 24 najlepszych w kraju! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Zawodnik Esanok.pl Wilków Sanok Jakub Sujkowski otrzymał powołanie na zgrupowanie reprezentacji Polski, które odbędzie się pod koniec kwietnia w Nowym Targu. Na liście wyselekcjonowanych zawodników znalazło się 24 najlepszych w kraju unihokeistów.

Już w pierwszym roku działalności klubu Esanok.pl Wilki Sanok, trenerzy reprezentacji Polski mężczyzn dostrzegli umiejętności sanoczan zapraszając ich najpierw na konsultacje kadry Polski, które w lutym odbyły się w Katowicach. Wilki reprezentowali: Jakub Sujkowski, Radosław Bomba i Tomasz Sokołowski. W stolicy województwa Śląskiego pojawiło się ponad 30 zawodników z 14 klubów polskiej ekstraligi. W zajęciach nie uczestniczyli gracze, którzy do tej pory stanowili o sile reprezentacji. Pisaliśmy o tym tutaj: Trzech zawodników Esanok.pl Wilków wzięło udział w zgrupowaniu reprezentacji Polski (ZDJĘCIA).

Jakub Sujkowski znalazł uznanie w oczach trenera Jana Holovki i jego asystenta Libora Hrčeka i dzięki bardzo dobrej postawie podczas trzech dni treningowych otrzymał przepustkę do kolejnego zgrupowania, tym razem już w ścisłym gronie najlepszych zawodników w Polsce.

Na stronie Polskiego Związku Unihokeja czytamy:

„W imieniu trenera kadry Polski Mężczyzn w Unihokeju, mgr Jana Holovki, prezentuję listę powołanych zawodników na najbliższe Konsultacji Kadry Polski Mężczyzn w Unihokeju, które odbędą się w Nowym Targu,  w dniach 28‐30 kwietnia 2017r.”

12

Czeski duet szkoleniowców pracujących z reprezentacją Polski przygotowuje zespół do dwóch wydarzeń. W tym roku, biało-czerwonych czeka wielka impreza – World Games Wrocław 2017, czyli Igrzyska Sportów Nieolimpijskich. W stolicy województwa dolnośląskiego pojawią się najlepsze kadry świata. Poza tym, Polska zagra w kwalifikacjach do mistrzostw świata, które w 2018 roku odbędą się w Czechach.

1Gdy odczytałem maila z wiadomością o powołaniu byłem mocno zaskoczony. Oczywiście bardzo się cieszę, bo udział w takim zgrupowaniu to jednak wyróżnienie. Chciałbym, żeby na tej liście znalazło się  jeszcze kilku innych zawodników z Sanoka. Będę walczył o grę w reprezentacji. Gdyby mi się to udało, byłoby to dla mnie spełnienie jednego z największych marzeń – mówi Jakub Sujkowski, zawodnik Esanok.pl Wilków Sanok.

Kubie serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

O przebiegu zgrupowania będziemy informować w kolejnych publikacjach.

foto-tomasz-sowaimg_8343

foto-tomasz-sowaimg_8481

foto (3): Tomasz Sowa

13-04-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)