REKLAMA
REKLAMA

Jakub Sujkowski powołany na zgrupowanie reprezentacji Polski! Zawodnik Wilków w gronie 24 najlepszych w kraju! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Zawodnik Esanok.pl Wilków Sanok Jakub Sujkowski otrzymał powołanie na zgrupowanie reprezentacji Polski, które odbędzie się pod koniec kwietnia w Nowym Targu. Na liście wyselekcjonowanych zawodników znalazło się 24 najlepszych w kraju unihokeistów.

Już w pierwszym roku działalności klubu Esanok.pl Wilki Sanok, trenerzy reprezentacji Polski mężczyzn dostrzegli umiejętności sanoczan zapraszając ich najpierw na konsultacje kadry Polski, które w lutym odbyły się w Katowicach. Wilki reprezentowali: Jakub Sujkowski, Radosław Bomba i Tomasz Sokołowski. W stolicy województwa Śląskiego pojawiło się ponad 30 zawodników z 14 klubów polskiej ekstraligi. W zajęciach nie uczestniczyli gracze, którzy do tej pory stanowili o sile reprezentacji. Pisaliśmy o tym tutaj: Trzech zawodników Esanok.pl Wilków wzięło udział w zgrupowaniu reprezentacji Polski (ZDJĘCIA).

Jakub Sujkowski znalazł uznanie w oczach trenera Jana Holovki i jego asystenta Libora Hrčeka i dzięki bardzo dobrej postawie podczas trzech dni treningowych otrzymał przepustkę do kolejnego zgrupowania, tym razem już w ścisłym gronie najlepszych zawodników w Polsce.

Na stronie Polskiego Związku Unihokeja czytamy:

„W imieniu trenera kadry Polski Mężczyzn w Unihokeju, mgr Jana Holovki, prezentuję listę powołanych zawodników na najbliższe Konsultacji Kadry Polski Mężczyzn w Unihokeju, które odbędą się w Nowym Targu,  w dniach 28‐30 kwietnia 2017r.”

12

Czeski duet szkoleniowców pracujących z reprezentacją Polski przygotowuje zespół do dwóch wydarzeń. W tym roku, biało-czerwonych czeka wielka impreza – World Games Wrocław 2017, czyli Igrzyska Sportów Nieolimpijskich. W stolicy województwa dolnośląskiego pojawią się najlepsze kadry świata. Poza tym, Polska zagra w kwalifikacjach do mistrzostw świata, które w 2018 roku odbędą się w Czechach.

1Gdy odczytałem maila z wiadomością o powołaniu byłem mocno zaskoczony. Oczywiście bardzo się cieszę, bo udział w takim zgrupowaniu to jednak wyróżnienie. Chciałbym, żeby na tej liście znalazło się  jeszcze kilku innych zawodników z Sanoka. Będę walczył o grę w reprezentacji. Gdyby mi się to udało, byłoby to dla mnie spełnienie jednego z największych marzeń – mówi Jakub Sujkowski, zawodnik Esanok.pl Wilków Sanok.

Kubie serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

O przebiegu zgrupowania będziemy informować w kolejnych publikacjach.

foto-tomasz-sowaimg_8343

foto-tomasz-sowaimg_8481

foto (3): Tomasz Sowa

13-04-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)