REKLAMA
REKLAMA

Kolejna szansa na dofinansowanie Centrum Rehabilitacji i Sportu?

Sanok konsekwentnie realizuje politykę rozwojową ukierunkowaną na zwiększenie potencjału sportowego w oparciu o posiadane zasoby infrastrukturalne. Elementem tego działania są starania władz miasta w celu pozyskania środków zewnętrznych na budowę Centrum Rehabilitacji i Sportu przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Władze miasta od początku zakładają, że wsparcie tak dużego obiektu musi odbywać się za pośrednictwem wielotorowego montażu finansowego opartego o różne źródła dofinansowania.

Wyrazem tej polityki jest ukierunkowanie na pozyskiwanie środków zewnętrznych z różnych programów operacyjnych. 29 grudnia burmistrz Miasta Sanoka w ścisłym partnerstwie z miastem Vynohradiv na Ukrainie złożył wniosek o dofinansowanie projektu budowy transgranicznych centrów rehabilitacji i sportu. Całkowita wartość projektu wynosi blisko 9,3 mln zł z czego prawie 5,4 mln zł przypada dla miasta Sanoka. W imieniu wszystkich partnerów podpisania umowy dokonali: burmistrz Miasta Sanoka Tadeusz Pióro, prezydent Miasta Wynogradiv Stepan Bochrai, dyrektor Investment and Development Center w Vynohradiv Artur Sherehi. Wniosek został złożony do Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020, a dofinansowanie zadania może sięgnąć 90 % kosztów kwalifikowanych.

materiały nadesłane

02-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)