REKLAMA
REKLAMA

Kolejna szansa na dofinansowanie Centrum Rehabilitacji i Sportu?

Sanok konsekwentnie realizuje politykę rozwojową ukierunkowaną na zwiększenie potencjału sportowego w oparciu o posiadane zasoby infrastrukturalne. Elementem tego działania są starania władz miasta w celu pozyskania środków zewnętrznych na budowę Centrum Rehabilitacji i Sportu przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Władze miasta od początku zakładają, że wsparcie tak dużego obiektu musi odbywać się za pośrednictwem wielotorowego montażu finansowego opartego o różne źródła dofinansowania.

Wyrazem tej polityki jest ukierunkowanie na pozyskiwanie środków zewnętrznych z różnych programów operacyjnych. 29 grudnia burmistrz Miasta Sanoka w ścisłym partnerstwie z miastem Vynohradiv na Ukrainie złożył wniosek o dofinansowanie projektu budowy transgranicznych centrów rehabilitacji i sportu. Całkowita wartość projektu wynosi blisko 9,3 mln zł z czego prawie 5,4 mln zł przypada dla miasta Sanoka. W imieniu wszystkich partnerów podpisania umowy dokonali: burmistrz Miasta Sanoka Tadeusz Pióro, prezydent Miasta Wynogradiv Stepan Bochrai, dyrektor Investment and Development Center w Vynohradiv Artur Sherehi. Wniosek został złożony do Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020, a dofinansowanie zadania może sięgnąć 90 % kosztów kwalifikowanych.

materiały nadesłane

02-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)